Czeska poczta zamyka część placówek. Co z popularną wśród Polaków pocztą w Meziměstí?

31 marca 2023 12:15. Poczta w Mezimesti. Fot. zródło: mapy.cz

Tematy: 


Czeska Poczta podjęła decyzję o zamknięciu części swoich placówek. Od lipca zamknie ich trzysta, głównie tych położonych na obrzeżach miast lub w niewielkich miejscowościach. Także tych w naszych okolicach.

W regionie przygranicznym zamknięta zostanie między innymi poczta w Meziměstí-Ruprechtice. To niewielka placówka na granicy Ruprechtic i Jetrichova. Dobrą wiadomością jest to, że wciąż będzie działała placówka w Meziměstí, często wybierana przez osoby z regionu, kupujące w czeskich sklepach internetowych. Wybranie jej jako punktu odbioru pozwala uniknąć opłat za przesyłkę międzynarodową, która szczególnie w przypadku drobnych zamówień, potrafi przewyższyć koszt kupionego towaru.

Z naszych rozmów wynika, że Polacy bardzo chętnie korzystają z serwisu Aukro.cz – czeskiej wersji Allegro. Zamawiają też w Czechach sprzęt outdoorowy i rowerowy, którego cena bywa wyższa niż polskiego, ale asortyment jest wyraźnie większy. Sporym zainteresowaniem cieszą się czeskie sklepy z artykułami etnicznymi i dalekowschodnimi. Nasi rozmówcy kupują w Czechach także elektronarzędzia.

REKLAMA

Poczta czeska zamknięcie części z placówek tłumaczy niknącym zainteresowaniem usługami pocztowymi, wypieranymi przez elektroniczne formy komunikacji. Od wakacji dla osób z miejscowości liczących ponad 2500 mieszkańców minimalna odległość do poczty zwiększa się z poprzednich dwóch do trzech kilometrów.

Postaw nam kawę na buycoffee.to

Dodano: 31 marca 2023 12:15
`