Czesi szykują się na inwazję polskich turystów w czasie majówki

26 kwietnia 2019 11:22. Turyści w Adršpašských skalách. fot. materiały prasowe / Dagmar Vogelová

Tematy: 


Tysięcy turystów z Polski odwiedzających skalne miasto na północnym wschodzie Czech spodziewają się w czasie majówki pracownicy Parku Krajobrazowego Broumovsko. Południowi sąsiedzi przewidując, że od pierwszego do piątego maja parkingi przy wejściach mogą się zapełniać już przed południem, przygotowali zatem dodatkowe place postojowe. Podpowiadamy, gdzie ich szukać.

W szczycie sezony zdarza się, że z braku wolnych miejsc na parkingach, kierowcy blokują nawet drogi między Teplicami nad Metuji a Adrspachem, stąd pomysł wyznaczenia dodatkowych miejsc postojowych. Te znajdują się około kilometra od wejść na teren kompleksu.

Jednocześnie pracownicy parku apelują do turystów, by ci stosowali się do poleceń służb porządkowych i informacji znajdujących się na tablicach informacyjnych. Tak można uniknąć stania w korku czy kary za złe parkowanie.

REKLAMA

Warto także się zastanowić, czy do czeskiej atrakcji wygodniej nie dojedziemy pociągiem, autobusem czy rowerem. Jeżeli natomiast chcemy uniknąć tłumów, warto być może w ogóle przełożyć wyjazd na inny termin – radzą pracownicy parku.

Mapa dodatkowych parkingów przygotowanych przez Czechy. fot. materiały prasowe

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 26 kwietnia 2019 11:22
`