Dodano: 9 kwietnia 2022 18:13

Czesi mocno ograniczają wstęp do Skalnego Miasta. Nie wszyscy chętni wejdą

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Tematy: 


To jest Nasz news

Do informacji, które tu opisujemy pierwsi dotarli reporterzy Dziennika Wałbrzych. Dziękujemy za to, że nas czytacie. Jeśli macie ciekawe informacje, lub byliście świadkami zdarzenia / wypadku – dajcie nam znać! Dziękujemy!

Tylko 400 osób na godzinę będzie mogło wejść do czeskiego Skalnego Miasta w Adršpachu. To efekt wprowadzenia internetowej sprzedaży biletów do największej czeskiej przygranicznej atrakcji w Broumovsku.

W tym roku Czesi jeszcze bardziej niż w 2021 roku ograniczyli wstęp do Skalnego Miasta. 400 osób to absolutne maksimum, jakie w ciągu jednej godziny będzie mogło wejść na ścieżkę spacerową. Dzięki temu ma się poprawić nie tylko komfort zwiedzania atrakcji, ale i możliwość znalezienia miejsca parkingowego. Ograniczenie wstępu zapobiec ma też przypadkom paraliżu komunikacyjnego okolic Adršpachu i Teplic nad Metują. Do takich sytuacji dochodziło szczególnie w dni świąteczne w Polsce, kiedy z uwagi na ilość samochodów czeska policja zmuszona była zamykać możliwość przekraczania przejścia granicznego Mieroszów / Zdanov.

Ciekawostką może być to, że będąca operatorem Skalnego Miasta gmina Adršpach poszukuje pracowników sezonowych. Jest oferta i dla Polaków, którzy chcieliby pracować w charakterze przewodnika.

REKLAMA

Skalna Miasto w Adršpachu. Fot. źródło: Fb.com/adrspaskie skaly

Skalna Miasto w Adršpachu. Fot. źródło: Fb.com/adrspaskie skaly

Skalna Miasto w Adršpachu. Fot. źródło: Fb.com/adrspaskie skaly

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zobacz także