Dodano: 2 grudnia 2020 21:23

Czesi luzują obostrzenia. Restauracje znów mogą działać stacjonarnie

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Tematy: 


Obniżenie stopnia zagrożenia epidemicznego dotyczy całego kraju. Taką decyzję na nadzwyczajnym posiedzeniu podjął czeski rząd. Zmiany zaczną obowiązywać od jutra. Pozwala na to sytuacja u naszego południowego sąsiada, u którego zauważalny jest spadek liczby chorych. Dziś poinformowano tam o ponad pięciu tysiącach nowych zakażeń w ciągu ostatniej doby.

Luzowanie obostrzeń oznacza, że od jutra u naszego południowego sąsiada znów będą mogły działać restauracje. Lokale gastronomiczne mogą być czynne od szóstej do dwudziestej drugiej, ale pod warunkiem, że w danym miejscu będzie dostępna tylko połowa istniejących miejsc, a przy jednym stoliku nie będą zasiadać więcej niż cztery osoby.

Pracę mogą wznowić także sklepy odzieżowe w galeriach handlowych. Zamknięte pozostaną jednak punkty zabaw dla dzieci w galeriach.

REKLAMA

W związku ze zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia w Czechach pojawiły się pytania dotyczące organizacji jarmarków bożonarodzeniowych. Rząd odradza ich organizacji, ale nie zakazuje. Jeżeli miasta zdecydują się na ich organizację, to stoiska mają być od siebie oddalone w odległości czterech metrów.

Do pracy mogą wrócić także kosmetyczki i właściciele solariów. Obowiązuje jednak zasada – jeden klient na piętnaście metrów kwadratowych.

Od jutra zniesiona zostaje także obowiązująca w nocy godzina policyjna. Dopuszczony zostanie także handel w weekendy. Pracę wznawiają także kluby fitness, w nich obowiązuje zasada zachowania dwóch metrów dystansu i jednego klienta na piętnaście metrów kwadratowych klubu.

Czeskie knedle z gulaszem. Fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Praga. Czechy. Fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zobacz także