Czesi chcą limitować liczbę turystów w Karkonoszach, w tym na Śnieżce

27 czerwca 2020 09:25. Śnieżka - 20.08.2019 fot. DAI / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


To prawdopodobnie ostatni sezon turystyczny w czeskich parkach narodowych bez ograniczeń w liczbie turystów – informuje portal Svět Cestovatele. Czeskie Ministerstwo Środowiska ma w przyszłym roku wprowadzić ograniczenia dotyczące wejść. Pionierem ma być Karkonoski Park Narodowy. Powód? Turystów jest zbyt dużo.

Portal podkreśla, że jednym z najbardziej obleganych miejsc w Karkonoszach jest szczyt Śnieżki. Często by zdobyć to miejsce trzeba niemal stać w kolejce. W tym roku, wszystko wskazuje na to, że turystów w Karkonoszach będzie jeszcze więcej. Serwis przyznaje, że jeżeli już w tym sezonie pojawią się tłumy na Śnieżce, to wprowadzenie ograniczeń zostanie przyspieszone. Organizacyjnie i finansowo wszystko ma być przygotowane jednak dopiero na przyszły rok.

Jak informuje portal, turyści będą korzystać z darmowego systemu, za pomocą, którego będą rezerwować wejście do określonego miejsca, w określonym dniu i o określonej godzinie.

REKLAMA

Nie wiadomo jeszcze jednak jak system ma dokładnie działać i jak będą prowadzone kontrole.

Portal podkreśla, że z powodu tłumów w parkach narodowych cierpi natura. Mowa nie tylko o Karkonoszach, ale także na przykład o Czeskiej Szwajcarii. Odpowiednie służby szukają skutecznego rozwiązania tego problemu. Ministerstwo Środowiska jest jednak przeciwko opłatom za wstęp, tak jak na przykład ma to miejsce w Polsce.

Śnieżka – 20.08.2019 fot. DAI / Dziennik Wałbrzych

Śnieżka – 20.08.2019 fot. DAI / Dziennik Wałbrzych

Śnieżka – 20.08.2019 fot. DAI / Dziennik Wałbrzych

Śnieżka. Fot. archiwalna, Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 27 czerwca 2020 09:25
`