Czeka nas drugi lockdown? Te decyzje może dziś ogłosić rząd

23 października 2020 07:34. fot. Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


O nowych obostrzeniach premier Mateusz Morawiecki miał poinformować już wczoraj po posiedzeniu Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Te jednak zostało opóźnione ze względu na prace w parlamencie. Ostatecznie konferencję prasową w tej sprawie zaplanowano dziś o jedenastej. Czego możemy się spodziewać? Możliwe jest zamknięcie restauracji czy zakaz przemieszczania się dla seniorów.

Już w środę premier Mateusz Morawiecki poinformował, że będzie rekomendował Rządowemu Zespołowi Zarządzania Kryzysowego, aby od soboty cała Polska znalazła się w czerwonej strefie, w której obowiązują w tej chwili najbardziej rygorystyczne obostrzenia. To między innymi zakaz organizacji wesel, zdalne nauczanie w szkołach średnich i wyższych czy ograniczenia w liczbie klientów w sklepach. To jednak nie koniec. Premier może dziś ogłosić dodatkowe obostrzenia.

Rząd zamierza wprowadzić zdalne nauczanie w klasach od czwartej do ósmej – informuje radio RMF FM. Młodsze klasy mają dalej uczyć się w trybie stacjonarnym.

REKLAMA

Kolejna decyzja ma dotyczyć seniorów. Zdaniem dziennikarzy ogólnopolskiej rozgłośni rząd wprowadzi ograniczenia w poruszaniu się osób powyżej siedemdziesiątego roku życia.

Zamknięte mają być także restauracja, bary i puby, które będą mogły przygotowywać posiłki tylko na wynos. Dziś punkty gastronomiczne mogą funkcjonować jedynie od szóstej godziny do dwudziestej pierwszej.

Mariusz Gierszewski, dziennikarz Wirtualnej Polski informuje na twitterze także o obostrzeniach, które mają dotyczyć młodzież. Osoby do szesnastego roku życia będą mogły przebywać poza domem tylko w towarzystwie dorosłych. Rząd ma planować także zakaz zgromadzeń powyżej pięciu osób.

Wciąż mają być zachowane obostrzenia obowiązujące obecnie. To między innymi zamknięte siłownie, ograniczenia w pracy basenów czy nakaz zasłaniania ust i nosa.

Nowe obostrzenia miałyby obowiązywać od soboty. Oficjalne decyzje rządu poznamy o jedenastej na konferencji prasowej premiera Mateusza Morawieckiego.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 23 października 2020 07:34
`