Czegoś takiego jeszcze nie było! ​Połączenie dwóch żywiołów, nadzwyczajny koncert z udziałem Aleksandry Kurzak i Krzysztofa Cugowskiego.

15 września 2015 18:16.

Całość uzupełni wielka orkiestra symfoniczna Filharmonii Sudeckiej w Wałbrzychu pod batutą Jerzego Koska, Chór Filharmonii Lubelskiej „Lutnia Lubelska” pod kierownictwem Agnieszki Tyrawskiej- Kopeć i Lwowski Państwowy Akademicki Chór Męski „Dudaryk” pod kierownictwem Dmytro Kacała. Reżyserią i artystyczną opieką zajmie się dyrektor artystyczny Filharmonii Sudeckiej Tomasz Janczak. Łącznie z chórem na scenie wystąpi ponad 120 osób!

Woda…

Aleksandra Kurzak to światowej sławy, absolutnie najlepsza polska śpiewaczka operowa. Regularnie występuje na najważniejszych scenach i estradach świata, takich jak: Metropolitan Opera w Nowym Jorku, La scala w Mediolanie czy Covent Garden w Londynie.

Jako pierwsza Polka w historii wokalistyki podpisała ekskluzywny kontrakt z firmą fonograficzną DECCA i w sierpniu 2011 roku ukazała się jej pierwsza solowa płyta Gioia!. Następnie ukazała się płyta Bel Raggio z ariami Rossiniego oraz Hej Kolęda! z najpiękniejszymi polskimi kolędami. Jej płyty zdobywały tytuły Platynowej i Złotej Płyty.

REKLAMA

Bardzo rzadko można ją podziwiać na polskich scenach, tym bardziej jest to niesamowita okazja, usłyszeć ten anielski głos i to w mieście z którego pochodzi i z którym jest duchowo związana.

Ogień…

Krzysztof Cugowski to ikona polskiego rocka. Przez wiele lat wspólnie z zespołem Budka Suflera tworzył niezapomniane przeboje takie jak „Takie Tango”, „Bal Wszystkich Świętych” czy „Jest taki samotny dom”. Jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych polskich artystów rockowych. Na koniec kariery z Budką Suflera w 2014 roku został odznaczony przez Prezydenta Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski za wybitne zasługi dla polskiej kultury i za osiągnięcia w pracy artystycznej.

Dwa żywioły

Ich wspólny koncert odbędzie się 27 września we wrocławskiej Hali Stulecia. Będzie to superprodukcja z udziałem Filharmonii Sudeckiej oraz chóru Filharmonii Lubelskiej. Na wielopoziomowej scenie wystąpi w sumie ponad 120 osób.

Będzie to muzyczne święto nie tylko dla koneserów muzyki operowej. Artyści wykonają hity operowe, operetkowe, musicalowe a utwory kojarzone z Krzysztofem Cugowskim usłyszymy w specjalnie na ten koncert stworzonych aranżacjach na orkiestrę symfoniczną. Absolutną nowością jednak będą oryginalne duety, których w takim składzie nigdy wcześniej i być może później nie będzie szansy usłyszeć, zobaczyć i przeżyć.

Nigdy wcześniej nie spotkaliśmy się z takim połączeniem – najwyższej światowej klasy śpiewaczka operowa wspólnie z niesamowitym głosem polskiego rockmana- legendy stworzą niesamowite wydarzenie. Dodając do tego akompaniament Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Sudeckiej, partie chóralne oraz oprawę wizualną można powiedzieć tylko jedno – czegoś takiego jeszcze nie było!

27 września, wrocławska Hala Stulecia. Bilety w cenie od 80zł dostępne są na www.Ticketpro.pl i Biletin.pl oraz w sieciach Media Markt, Saturn, Empik.

Postaw nam kawę na buycoffee.to

Dodano: 15 września 2015 18:16
`