Czechy. Znaczna poprawa sytuacji epidemicznej w okolicach Trutnova i Nachodu

26 kwietnia 2021 20:55. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Luzowanie obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa Czesi uzależniają od liczby zarażonych osób na sto tysięcy mieszkańców. Najlepsza sytuacja pod tym względem panuje w regionach Kralove Vary i Hradec Kralove – informuje serwis iDNES.cz. W tym drugim regionie,  przy granicy z Polską, w powiatach Trutnov i Nachod wskaźnik spadł poniżej pięćdziesięciu chorych na sto tysięcy mieszkańców. Te regiony spełniają rządowe kryteria dotyczące otwarcia sklepów, ogródków restauracyjnych, kin, basenów czy odmrożenia kultury.

Wspomniane regiony spełniają rządowe wymagania, jednak, jak informuje serwis iDNES.cz mieszkańcy nie mają co liczyć na łagodzenie obostrzeń… bo o zmianach decydują wartości dla całego kraju.

Zgodnie z zapowiedziami czeskiego rządu z ubiegłego tygodnia, trzeciego maja w całym kraju zostanie otwarta część sklepów, będzie także zgoda na powrót części usług. Do zgody na otwarcie ogródków restauracyjnych czy hoteli, liczba chorych na sto tysięcy mieszkańców musi być niższa niż 75 osób. Dane dotyczące całego kraju mówią, że średnia zachorowań waha się od 100 do 200 przypadków na sto tysięcy mieszkańców.

REKLAMA

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 26 kwietnia 2021 20:55
`