Czechy. Wzrost zachorowań na COVID, rząd zaostrza przepisy

28 lipca 2020 14:42. Przejście graniczne granica Państwa Golińsk / Mezimesti. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


Od początku pandemii u naszego południowego sąsiada odnotowano ponad piętnaście tysięcy zachorowań na koronawirusa. W ostatnim tygodniu przez kilka dni dziennie przybywało ponad dwustu chorych, dlatego podjęto decyzję o zaostrzeniu niektórych zasad związanych z pandemią.

Jak informuje portal Bankier.pl od soboty na imprezach organizowanych w pomieszczeniach zamkniętych, w których uczestniczy ponad sto osób obowiązuje nakaz zasłaniania twarzy. Obostrzenia te dotyczą od weekendu także uczestników koncertów, wydarzeń sportowych, wesel i pogrzebów. Od poniedziałku zmniejszony został także maksymalny limit uczestników dla takich imprez. Do tej pory mogło w nich brać udział nawet tysiąc osób, od początku tygodnia pół tysiąca.

W Czechach najwięcej zachorowań na koronawirusa potwierdzono w krajach morawsko-śląskim, libereckim, ujsteckim i w Pradze.

REKLAMA

W stolicy naszego południowego sąsiada maseczki są także obowiązkowe w aptekach, przychodniach i szpitalach. To zmiana, bo do poniedziałku obowiązkowo musieli mieć je jedynie wszyscy pacjenci w szpitalach.

W Polsce liczba zakażonych koronawirusem zbliża się do 44 tysięcy. Do tej pory zmarło ponad 1600 osób. Dziś Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 502 nowych przypadkach.

Postaw nam kawę na buycoffee.to

Dodano: 28 lipca 2020 14:42
`