Czechy. Od czwartku nakaz noszenia maseczek FFP2

23 lutego 2021 09:03. fot. użyczone / pixabay.com

Tematy: 


Początkowo nakaz noszenia specjalistycznym maseczek FFP2 miał wejść w zycie dziś o północy. Czeski resort zdrowia przesunął jednak ten termin na jutro. Zgodnie z wytycznymi rządu naszego południowego sąsiada inne materiały zasłaniające nos i usta nie będą dopuszczane w sklepach i komunikacji zbiorowej.

Czesi od czwartku wchodząc do sklepu czy do komunikacji zbiorowej muszą mieć maseczkę typu FFP2. Obowiązują one także na przystankach, dworcach czy lotniskach. Usta i nos Czesi mogą ewentualnie zasłonić dwoma maseczkami chirurgicznymi jednocześnie – informują czeskie media. Tego typu maseczki mają być noszone również w przychodniach i zakładach usługowych.

Zgodnie z wytycznymi czeskiego resortu zdrowia, lepsze maseczki mają mieć także kierowcy i pasażerowie prywatnych samochodów, jeżeli nie są oni współlokatorami. Do najuboższych mieszkańców Czech mają trafić maseczki FFP2 kupione przez rząd. W sumie nasz południowy sąsiad chce rozdysponować siedem i pół miliona takich maseczek. Czechy liczą około 10 milionów mieszkańców.

REKLAMA

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 23 lutego 2021 09:03
`