Czechy. Obowiązkowe testy na COVID-19 nie tylko w dużych zakładach. Testowani będą pracownicy małych firm

16 marca 2021 09:14. fot. użyczone / pixabay.com

Tematy: 


Czeski rząd podjął wczoraj decyzję o wprowadzeniu obowiązkowych testów na koronawirusa w firmach, które zatrudniają od 10 do 49 pracowników. Przypomnijmy, wcześniej obowiązek testowania wprowadzono w dwóch turach w firmach zatrudniających od 50 do 250 osób i powyżej 250 osób. Testy mają być przeprowadzane raz w tygodniu.

To prawdopodobnie największa, tego typu operacja w Czechach. Według tamtejszych mediów, przebadanych ma być ponad 3 mln pracowników.

Z obowiązku testowania wykluczeni będą pracownicy pracujące zdalnie. Zgodnie z nowymi wytycznymi, jeżeli zechcą wrócić jednak do stacjonarnej pracy, będą musieli okazać negatywny test.

REKLAMA

Z dotychczasowych badań, prowadzonych w pierwszej połowie marca w dużych firmach wynika, że odsetek osób zakażonych COVID-19 sięgał w firmach do 1,5 procenta.

Sytuacja epidemiczna w Czechach jest bardzo trudna. Tamtejsze media informują, że system opieki medycznej jest na skraju wydolności. Pod opieką lekarzy jest ponad osiem tysięcy osób, z czego dwa tysiące są w stanie ciężkim.

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 16 marca 2021 09:14
`