Czechy. Koniec stanu wyjątkowego. Parlament nie zgodził się na jego przedłużenie

12 lutego 2021 07:35. Andrej Babisz - premier Czech fot. użyczone / https://www.vlada.cz

Tematy: 


Parlament w Czechach nie zgodził się wczoraj na przedłużenie stanu wyjątkowego związanego z pandemią koronawirusa. Wnioskował o to premier Andrej Babisz. Stan wyjątkowy obowiązywać będzie do niedzieli. Od poniedziałku u naszego południowego sąsiada część restrykcji zostanie zniesiona.

Stan wyjątkowy dawał czeskiemu rządowi między innymi możliwość ograniczania liczby osób spotykających się w zamkniętych przestrzeniach czy poza nimi. Władza miała także możliwość wprowadzania ograniczeń w przemieszczaniu się. Przypomnijmy, do niedzieli takie ograniczenia będą obowiązywać między innymi w przygranicznym regionie Trutnov, z którego nikt bez ważnego powodu nie będzie mógł wyjechać, ani do niego wjechać.

Obowiązujący w Czechach stan wyjątkowy ogłoszono 5 września ubiegłego roku. To miało być szóste przedłużenie. Premier Babisz wnioskował by stan wyjątkowy był wydłużony o kolejne dwa tygodnie.

REKLAMA

Wraz z zakończeniem stanu wyjątkowego w Czechach do pracy wrócą sklepy, do tej pory działały te, które oferowały produkty pierwszej potrzeby, galerie, centra fitness. Zamknięte pozostaną wciąż restauracje, które wciąż, podobnie, jak w Polsce, mogą działać na wynos.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 12 lutego 2021 07:35
`