Dodano: 1 listopada 2021 11:16

Czechy. Jest śledztwo w sprawie tragicznego wypadku kolejki na Ještěd. Dziś miał rozpocząć się jej przegląd

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Śledztwo w sprawie wczorajszego wypadku na Ještěd w Libercu potrwa co najmniej pół roku – informują czeskie media. Przypomnijmy, wczoraj po zerwaniu liny jeden z wagoników kolejki górskiej runął na ziemię. Zginął jadący nim pracownik wyciągu. Z drugiego wagoniku, który utknął w powietrzu ewakuowano czternaście osób.

Do wypadku doszło wczoraj, dziś praca kolejki i tak byłaby wstrzymana, bo zgodnie z planem to dziś miała rozpocząć się przerwa związana z przeglądem technicznym. Przerwa miała potrwać do 13 listopada. Już wiadomo, że kolej będzie zamknięta dłużej.

Dziś na miejscu wypadku trwają oględziny. Jak informują czeskie media, zdaniem pracowników wyciągu zerwanie liny holowniczej nie powinno doprowadzić do upadku kolejki. Są specjalne zabezpieczenia, które mają temu zapobiec. Dlaczego nie zadziałały, to ma wyjaśnić między innymi śledztwo.

REKLAMA

Wyciąg należy do Kolei Czeskich, to jedna z największych atrakcji w tym rejonie. W 90. letniej historii kolejki nie było tak tragicznego wypadku – informują czeskie media.

fot. źródło: TT Straż Pożarna kraju Libereckiego

Fot. Czeska Policja TT

Postaw nam kawę na buycoffee.to

Zobacz także