Dodano: 30 maja 2021 11:58

Czechy. Gigantyczny Pac-Man wycięty w rzepaku

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Postać z gier pojawiła się w maju na jednym z pól w zachodnich Czechach. Pac-Man wykonany został bez zgody właściciela pola, straty oszacowano na 350 tysięcy koron. To manifest, do którego przyznała się grupa Zthoven.

Pac-Man pojawił się na polu w Międzynarodowym Dniu Bioróżnorodności i w rocznicę uruchomienia gry. Zdaniem czeskich mediów, to jeden z największych, tego typu obrazów na polu. Obejmuje on osiemnaście hektarów. Powód swojej manifestacji grupa wyjaśniła na stronie internetowej.

Pac-Man zjada poszczególne elementy ekosystemu w krajobrazie, pozostawiając monokulturową toksyczną pustynię. Pac-Man niszczy kulturę, wolności jednostki, różnorodność otoczenia biznesowego i umiejętność radzenia sobie w sytuacjach kryzysowych bez interwencji centralnego planisty. Pac-Man doskonale zhakował system demokracji i ciągle go nadużywa. Pac-Man opiera swoją działalność na podatkach, które pochłaniają wszystkich na jego polu gry. Pac-Man rzuca krytyczne myślenie i poważną naukę. Pac-Man nie radzi sobie z osobami, które nie chcą dzielić z nim pola gry – czytamy w serwisie.

REKLAMA

Wybór pola nie był przypadkowy. Pac-Man pojawił się na polu należącym do funduszu powierniczego premiera Czech.

Pac-Man pożera wszystko, łącznie z europejskimi subsydiami dla rolnictwa. Postać pochłania nawet osadzoną w kamieniu filozofię polityczną, społeczną i ekonomiczną, a także kapitalizm i socjalizm, które wtopiły się w dzisiejszy populistyczny ruch polityczny – piszą dalej aktywiści.

O czeskiej grupie Zthoven było już głośno wcześniej, między innymi za sprawą gigantycznych, czerwonych bokserek, które grupa powiesiła na Zamku Praskim.

Pac-Man niszczy nasz naturalny ekosystem i pozostawia toksyczne odpady monokulturowe. Pac-Man niszczy kulturę, wolność jednostki i różnorodność przedsiębiorczości. Pac-Man hakuje demokrację i wciąż jej nadużywa. Pac-Man niszczy konkurencję poprzez niesprawiedliwe opodatkowanie. Pac-Man przywraca i podsyca korupcję. Pac-Man zaprzecza krytycznemu myśleniu i nauce. Pac-Man nie może kontrolować osób, które odmawiają wejścia na ogrodzone pole gry – piszą w swoim manifeście aktywiści.

Fot. użyczone / https://www.ztohoven.cz

Fot. użyczone / https://www.ztohoven.cz

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zobacz także