Czas na otwarcie parków i lasów? To może być jedna z pierwszych decyzji związanych z liberalizacją obowiązujących obostrzeń

14 kwietnia 2020 14:23. Pilchowice. Stacja kolejowa i wiadukt kolejowy. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


Decyzje dotyczące otwarcia parków i lasów, po decyzjach dotyczących uruchomienia pracy niektórych sklepów, mogą być pierwszymi związanymi z liberalizacją obowiązujących w tej chwili obostrzeń. Szczegóły mamy poznać w ciągu dwóch najbliższych dni, przyznał dziś w Programie 3 Polskiego Radia Piotr Müller, rzecznik rządu. Przypomnijmy, decyzja o zamknięciu lasów wywołała w ostatnich tygodniach spore kontrowersje.

Decyzję o zamknięciu lasów podjęto w ramach walki z rozprzestrzenianiem się koronawirusa. Jak argumentowali rządzący, chodziło o to, by nie doprowadzać do grupowania się osób. Jednocześnie zamknięto także miejskie parki i wszystkie przestrzenie publiczne, gdzie mogło spotykać się więcej osób.

Konkretne decyzja mają zapaść w najbliższych dniach i podjęte zostaną na podstawie raportów dotyczących naszego zachowania w czasie świąt.

REKLAMA

Otwarcie lasów i parków to jest jeden z tych aspektów, który w tej chwili jest brany najbardziej pod uwagę, przyznał w radiowym wywiadzie rzecznik rządu. Nie podał jednak konkretnej daty, od której moglibyśmy wchodzić na takie tereny oraz zasad jakie miałby obowiązywać.

Przypomnijmy, już wcześniej informowaliśmy o tym, że po 19 kwietnia rząd chce poluzować ograniczenia dotyczące między innymi handlu. Chodzi między innymi o otwarcie zamkniętych do tej pory w galeriach handlowych sklepów czy zwiększenie liczby osób, które mogą przebywać w danej placówce.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 14 kwietnia 2020 14:23
`