Czarny, żółty, biały – nowy album zespołu SilentLive

2 lutego 2018 11:14. fot. Krzysztof Trefon / użyczona

Tematy: 


Po blisko trzech latach, na 10-lecie istnienia wałbrzyski zespół SILENTlive wydaje swój drugi album, zatytułowany CZARNY ŻÓŁTY BIAŁY. Płytę promować będzie singiel „Manufaktura”. Jak mówią członkowie grupy, utwór jest hymnem dedykowanym wszystkim ciężko pracującym w zakładach produkcji masowej.

Oficjalna premiera edytowanej, skróconej wersji „Manufaktury” zapowiadana jest na najbliższy piątek na godzinę 18. Grupa umieści najnowszy kawałek na swoim profilu w popularnym serwisie internetowym YouTube oraz na oficjalnej stronie internetowej www.silentlive.pl.

Na krążku znajdzie się osiem utworów oraz bonusy w postaci dwóch kawałków w edytowanych wersjach singlowych, w tym zapowiadana „Manufaktura”. Płyta w sposób metaforyczny opowiadać będzie o problemach obecnych czasów. Realizacją nagrań oraz miksem i masteringiem albumu zajął się po raz kolejny Bartosz Miszczyk.

REKLAMA

Album w formie fizycznej powinien pojawić się w maju tego roku. Pod koniec marca planowana jest natomiast konferencja prasowa zespołu. Grupa zaprezentuje zaproszonym dziennikarzom podczas specjalnego występu na żywo trzy utwory z albumu Czarny Żółty Biały.

Grupa została założona 10 lat temu przez wokalistę i gitarzystę – Marcina Klasika, klawiszowca i gitarzystę – Marcina Świeżego oraz basistę – Krzysztofa Janowskiego. Po pierwszym koncercie do zespołu dołączył z kolei gitarzysta – Piotr Kruk. Zmiany przez wszystkie lata następowały jedynie za perkusją. Obecnie za garami zasiada Dariusz Starostka znany słuchaczom z innej wałbrzyskiej grupy Lolitas Masturbate.

Pierwszy krążek grupy SILENTlive ujrzał światło dzienne we wrześniu 2015 roku. Było to możliwe dzięki wsparciu fanów, którzy wpłacili wymaganą do zebrania kwotę na platformie crowdfundingowej Polak Potrafi. Tym razem płyta nagrana została ze środków własnych, dzięki otrzymanych przez Marcina Klasika i Marcina Świeżego stypendiach Prezydenta Miasta
Wałbrzycha oraz wsparciu Wałbrzyskiego Ośrodka Kultury.

A tak zespół SilentLife grał podczas tegorocznego, 26 finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 2 lutego 2018 11:14
`