Czarny scenariusz w Słupsku. Górnik Trans.eu przegrywa na wyjeździe 77:66

7 października 2018 19:35. Koszykarze Górnika Trans.eu. fotografia archiwalna. / Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy:

Debiutujący w I lidze koszykówki mężczyzn Górnik Trans.eu nie dał rady Czarnym Słupsk, przegrywając mecz 77:66.

Przez pierwsze dwie kwarty spotkanie miało dość wyrównany charakter. Obie drużyny grały w miarę równo, nie pozwalając sobie wzajemnie na odskoczenie na więcej niż dwa-trzy oczka, kończąc sie 19-20 i 36-35. Dopiero trzecia kwarta przyniosła zmianę – Czarni bezlitośnie wykorzystali po serię nieudanych akcji i strat Górnika i na 10 minut przed zakończeniem spotkania prowadzili 9 punktami 55-46.

Ostatnia odsłona  nie przyniosła zmian. Czarni utrzymali przewagę, a Górnikowi nie udało się zagrozić gospodarzom. Ostatecznie Czarni wygrywają spotkanie 77:66.

Najskuteczniejszym zawodnikiem Górnika był M. Wróbel, który zdobył 18 punktów.