Czarne chmury nad Chełmcem. Trwa sądowa walka o działki na szczycie

14 marca 2019 15:16. Chełmiec. 14.05.2019 r. Fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


6 marca w świdnickim Sądzie Okręgowym zapadł wyrok w sprawie wypowiedzenia umowy przez Gminę Szczawno-Zdrój dzierżawy kilku działek na szczycie góry Chełmiec obecnemu dzierżawcy – Europejskiemu Centrum Radiokomunikacji Amatorskiej.

Burmistrz Szczawna Marek Fedoruk nie kryje przekonania, że obecny gospodarz terenu nie do końca wypełnia swoje obowiązki. Tu wskazuje na zgłaszane do Urzędu Miasta uwagi dotyczące stanu czystości, wywozu odpadów ze szczytu oraz udostępnienia dla turystów znajdujących się tam obiektów.

– To nie znaczy, że wyrzucamy radiotelegrafistów z Chełmca. Jednak uważam, że zarząd terenu powinien wrócić do Gminy. Bardzo chętnie nawiążemy współpracę z obecnym dzierżawcą, jednak teren powinien być zdecydowanie lepiej zarządzany – powiedział Marek Fedoruk

REKLAMA

Batalia o szczyt Chełmca trwa już 3 lata. Początkowo zarząd gminy próbował dojść do porozumienia ugodowo. Finalnie sprawa zakończyła się w sądzie. 6 marca zapadł wyrok otwierający drogę do przejęcia zarządzania działkami i znajdującymi się tam obiektami, w tym wieżą widokową, Gminie Szczawno-Zdrój.

Umowa dająca Europejskiemu Centrum Radiokomunikacji Amatorskiej prawo do zarządzania działkami na szczycie Chełmca została podpisana w 1998 roku z ówczesnym Zarządem Miasta. Głównym warunkiem był remont kapitalny znajdującego się tam zabytkowego obiektu z wieżą widokową i restauracją. Zdaniem burmistrza Fedoruka, wg opinii rzeczoznawcy tylko niektóre z robót zostały wykonane. Włąśnie niewłaściwe zarządzanie terenem i niekompletne wywiązanie się z zapisów umowy legło u podstaw wypowiedzenia umowy.

Wyrok nie jest prawomocny.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 14 marca 2019 15:16
`