Ćwierć wieku za kratkami za drukowanie fałszywych pieniędzy

2 sierpnia 2019 18:13. Fałszywe pieniądze. Fot. KMP Wałbrzych

Tematy: 


Głupi żart dwóch nastolatków może spowodować, że trafią na długie lata do więzienia. Głupi nie tylko ze względu na pomysł, ale i wykonanie. Sprawa dotyczy dwóch nastolatków, którzy na domowej drukarce wydrukowali banknoty 100-złotowe, a następnie próbowali nimi płacić w sklepie. Ekspedientka sklepu nie miała problemu z rozpoznaniem falsyfikatów, które były podrobione dość nieudolnie. Mówi Marcin Świeży, rzecznik wałbrzyskiej policji:

POlicjanci prewencji, którzy udali się na miejsce ustalili, że faktycznie są to fałszywe banknoty, a oczym świadczyły: brak znaku wodnego, słaby papier, ten sam numer banknotów jak również odwrócony wydruk – banknoty były wydrukowane do góry nogami na rewersie. Funkcjonariusze zatrzymali osiemnastolatka.

Okazało się, że oszust miał pomocnika, kolegę, także w wieku 18 lat. To on wydrukował banknoty na domowej drukarce. Policjanci zabezpieczyli sprzęt: pendrive’a, drukarkę a także laptopa. Obaj mężczyźni zostali doprowadzeni do prokuratury rejonowej w Wałbrzychu, gdzie zostały im postawione zarzuty.

REKLAMA

PIerwszemu z mężczyzn za usiłowanie oszustwa i wprowadzanie do obiegu fałszywych pieniędzy grozi kara 10 lat pozbawienia wolności. Drugi z mężczyzn, za produkcję fałszywych pieniędzy trafić może za kratki nawet na 25 lat.

O tym, czy za głupi żart odpowiedzą długoletnią odsiadką zadecyduje sąd.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 2 sierpnia 2019 18:13
`