COVID-19. Wrócą obostrzenia? Minister zdrowia podaje warunek

4 sierpnia 2021 13:39. lockdown, epidemia, covid-19, hale sportowe, puste miejsca, zamknięte hale sportowe, sport,

Do poziomu poniżej tysiąca zakażeń na dobę nie będzie powrotu obostrzeń – poinformował dziś Adam Niedzielski. Minister zdrowia dodał, że w pierwszej kolejności ograniczenia związane z walką z koronawirusem wprowadzane będą na terenach, gdzie jest najniższy stopień wyszczepienia.

Niedzielski mówił w czasie spotkania, że w ostatnich dniach liczba zakażeń rośnie i trzeba się spodziewać, że ten trend się utrzyma. Przypomnijmy, dziś resort poinformował o 164 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. Wczoraj o 164, a przedwczoraj o 91.

Jedyną bronią w walce z epidemią zdaniem ministra zdrowia mają być szczepienia.

REKLAMA

To szczepienia tylko i wyłącznie mogą nas uchronić przed scenariuszem, który oznaczałby powrót do sytuacji, z którą mieliśmy do czynienia wcześniej – mówił Adam Niedzielski.

Dziś z danych przekazanych przed resort zdrowia wśród zakażonych dominuje wariant Delta. To ponad 80 procent zakażeń. Resort chce uniknąć sytuacji, gdy jesienią dobowa liczba zakażeń miałaby się zbliżyć do trzech tysięcy.

Do granicy tysiąca ministerstwo zdrowia nie planuje wprowadzania dodatkowych obostrzeń. Jeżeli będzie jednak taka konieczność, w pierwszej kolejności ma objąć tereny, gdzie liczba zaszczepionych jest najniższa.

W Wałbrzychu, jak wynika z danych publikowanych na stronie Narodowego Programu Szczepień, zaszczepionych jest niespełna 48 procent mieszkańców. W powiecie wałbrzyskim najlepiej wypada Szczawno-Zdrój, gdzie zaszczepiło się niespełna 53 procent mieszkańców. W Mieroszowie – ponad 47, a w Czarnym Borze ponad 45.

Postaw nam kawę na buycoffee.to

Dodano: 4 sierpnia 2021 13:39
`