Coraz więcej miast buduje podziemne zbiorniki na deszczówkę

11 listopada 2023 11:57. Fot. Materiały prasowe producenta

Tematy: 


Coraz więcej miast buduje podziemne zbiorniki na deszczówkę. Mieszczące czasem po kilkaset tysięcy litrów zbiorniki montowane są pod parkami, parkingami czy też nowymi osiedlami mieszkaniowymi. W taki system inwestują duże i małe miasta.

W Wałbrzychu po raz pierwszy o takim zbiorniku wspomniano podczas remontu części jednego z największych placów parkingowych przy ulicy Rycerskiej. Kolejny wybudowano pod remontowanym parkiem Sybiraków. Wodą z takiego zbiornika nawadniane jest też boisko szkolne w Szczawnie-Zdroju

– Odpowiedni układ rur kanalizacyjnych, doprowadzających wodę do zbiornika, w którym zabudowany jest system pomp i filtrów. To wszystko jest podawane poprzez odpowiednią instalację do tego miejsca, gdzie będzie włączane do systemu nawadniania rozstawianego na boisku – wyjaśnia Marek Ćmikiewicz, zastępca burmistrza Szczawna-Zdroju.

REKLAMA

Podobne rozwiązanie zastosowano ostatnio w Świdnicy, podczas remontu podwórek przy ulicy Franciszkańskiej i Basztowej.

– Dwa podziemne zbiorniki, każdy o pojemności dwunastu tysięcy litrów wody. Zamontowano w nich pompy, które wraz z systemem zraszania służyć będą do nawadniania roślinności – to już Magdalena Dzwonkowska, rzecznik Świdnickiego Ratusza dodając, że zbiorniki zasilane mają być zmodernizowanym system odprowadzania wody deszczowej, spływającej z chodników czy miejsc do parkowania.

Tu na koniec warto dodać, że bezpośrednio nad zbiornikami postawiono zabudowane boksy na śmieci, na dachach których posadzono zimozielone byliny.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 11 listopada 2023 11:57
`