Dodano: 19 maja 2021 19:52

Coraz mniej śniegu w Karkonoszach. Szlak Biały Jar – Strzecha Akademicka otwarty

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Można już wędrować zamkniętym zimą żółtym szlakiem na odcinku Biały Jar – Strzecha Akademicka – informuje Karkonoski Park Narodowy. Na szlaku przekopano śnieg, który mógł utrudniać wędrówkę. Wciąż zamknięta jest jednak między innymi Droga Jubileuszowa na Śnieżkę.

Biały Jar to jedno z najbardziej niebezpiecznych miejsc zimą w Karkonoszach. To tu w połowie marca zeszła lawina. Na szczęście nikt nie ucierpiał. Jednak w 1968 roku inna lawina porwała 24 osoby. 19 z nich zginęło.

W tej chwili można już wędrować zamkniętym zimą żółtym szlakiem na odcinku Biały Jar – Strzecha Akademicka.

REKLAMA

Straż Parku przekopała tam łachę śniegu, która mogła sprawiać problemy wędrującym. Nadal zamknięta jest między innymi Droga Jubileuszowa na Śnieżkę czy szlak czerwony przez Kocioł Łomniczki (Kocioł pod Śnieżką) – informuje Karkonoski Park Narodowy.

Dodatkowo, warto pamiętać, że w Karkonoszach wyłączono część szlaków ze względu na ochronę cietrzewi i sokołów wędrownych. Lista tych tras dostępna jest na stronie KPN.

Jakie warunki panują w górach?

W szczytowych partiach Karkonoszy temperatura waha się od zera do trzech stopni Celsjusza. Powyżej tysiąca metrów nad poziomem morza szlaki są mokre i śliskie.

fot. użyczone / https://twitter.com/Karkonoski_PN

fot. użyczone / https://twitter.com/Karkonoski_PN

fot. użyczone / https://twitter.com/Karkonoski_PN

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zobacz także