Dodano: 10 października 2023 10:35

Co ze stacją w Mieroszowie. Orlen zwleka z otwarciem do ostatniej chwili?

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Tematy: 


To jest Nasz news

Do informacji, które tu opisujemy pierwsi dotarli reporterzy Dziennika Wałbrzych. Dziękujemy za to, że nas czytacie. Jeśli macie ciekawe informacje, lub byliście świadkami zdarzenia / wypadku – dajcie nam znać! Dziękujemy!

Co ze stacją benzynową w Mieroszowie? – pytają w mediach społecznościowych mieszkańcy nie tylko Mieroszowa. Wybudowana w zaledwie kilkadziesiąt dni stacja miała być otwarta tuż przed wyborami. Budowa jest zakończona, stacja wciąż pozostaje zamknięta.

Otwarciem stacji żywo interesują się Czesi, którzy także nie mogą doczekać się otwarcia stacji, na której paliwo dziś może być tańsze nawet o 2 złote od tego po stronie czeskiej.

– Ponoć powinna zostać otwarta 10 października, ale oficjalnymi kanałami nic do nas nie dotarło – powiedziała czeskiemu dziennikarzowi z Nachodskiego Dziennika Pavlína Jarešová, burmistrz Meziměstí.

REKLAMA

Według naszych nieoficjalnych informacji z Orlenu otwarcie odkładane ma być do ostatnich chwili przed wyborami z obawy o utrudnione dostawy paliwa do stacji. Według naszego rozmówcy z Orlenu ok 35 tysięcy litrów pojemności zbiorników, w jakie mogła być wyposażona stacja, przy wzmożonym ruchu przygranicznym może starczyć na zaledwie 2-3 dni. Jeśli kolejna dostawa nie byłaby zapewniona, to w sobotę, albo w dniu wyborów może zdarzyć się, że nowo uruchomione dystrybutory  „ulegną niespodziewanej awarii”.

Według naszych nieoficjalnych informacji, dosłownie z ostatniej chwili, obiekt ma być oddany do użytku jutro, w środę, po południu.

fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zobacz także