Dodano: 5 kwietnia 2019 16:40

Co za nerwy! MKS pokonuje Trefla Lębork 3:2 [WIDEO, FOTO]

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Tematy:

W pierwszym meczu półfinałowego turnieju siatkarskich play-offów o awans do I ligi siatkarze wałbrzyskiego MKS Auqa Zdroju wyszli jakby wystraszeni zdekoncentrowani. Nie trzeba było długo czekać, żeby ich nieuwagę wykorzystali goście z Lęborka i w kilku szybkich akcjach odskoczyli na 6 punktów. Set nie należał do porywających – teoretycznie lepsi wałbrzyszanie mozolnie i bezskutecznie próbowali odrabiać straty do rezerw Trafla Gdańsk.

Drugi trzeci set to lepsza gra w ataku i mniej niepotrzebnych strat w wykonaniu naszych siatkarzy. Dzięki szybkim atakom Adriana Bocianowskiego i Sebastiana Zielińskiego udało się odwrócić sytuację i już na początku setów uzyskać kilkupunktową przewagę, którą wałbrzyszanie utrzymywali już do końca partii.

Kilka niepotrzebnych strat, kilka nieudanych akcji na początku czwartego seta pozwoliło siatkarzom z Lęborka rozpocząć czwartego seta sześciopunktową przewagę. Dyscyplinującemu zawodników z bocznej linii trenerowi Bułkowskiemu udało się zmobilizować siatkarzy, którzy po kilku dobrych, długich akcjach i dobrych zagrywkach najpierw zmniejszyli stratę do dwóch punktów, a potem doprowadzili do remisu 15:15.

Końcówka seta to walka punkt za punkt. Goście nie zamierzali łatwo poddać meczu wyprzedzając nas dosłownie o krok, a wałbrzyszanom brakowało pomysłu, żeby odskoczyć na choćby 2 oczka. Lębork pozostawał wciąż o krok przed nami. Dopiero przy remisie 23:23 wałbrzyszanie wyszli o krok przed gości, nie wykorzystali jednak piłki meczowej.

Ostatecznie więcej zimnej krwi zachowali goście i wynikiem 28:30 doprowadzili do tie-breaka.

W ostatniej partii do zmiany stron gra toczyła się punkt za punkt – jasnym było, że wygra drużyna, która zachowa więcej zimnej krwi.  Bardziej odporni psychicznie okazali się siatkarze MKSu, którzy wygrali całe spotkanie 3:2!

Mecz półfinałowej rundy play off II siatkówki mężczyzn MKS Aqua Zdrój vs Trefl Lębork. 5.04.2019 r. Wałbrzych fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych