Dodano: 2 kwietnia 2022 09:58

Co z tą wiosną? Pytamy Krzysztofa Michałka z portalu Pogodny Wałbrzych

Postaw mi kawę na buycoffee.to

To jest Nasz news

Do informacji, które tu opisujemy pierwsi dotarli reporterzy Dziennika Wałbrzych. Dziękujemy za to, że nas czytacie. Jeśli macie ciekawe informacje, lub byliście świadkami zdarzenia / wypadku – dajcie nam znać! Dziękujemy!

Przed nami święta wielkanocne, w kalendarzu wiosna, za oknem zima w pełni. Po wczorajszych roztopach i dodatniej temperaturze w ciągu dnia w ncy znów temperatura spadła sporo poniżej zera, a dachy samochodów przysypał śnieg. Jak długo potrzyma zima i kiedy możemy spodziewać się prawdziwej wiosny zapytaliśmy Krzysztofa Michałka – naszego wałbrzyskiego meteorologa z portalu Pogodny Wałbrzych.

–  W tym roku to jest bardzo skomplikowane zagadnienie, bo ten rok jest bardzo nietypowy.  Po rekordowo ciepłym lutym mieliśmy rekordowo chłodny marzec. Niemal wszystkie modele już w połowie lutego zapowiadały bardzo szybką wiosnę i marcowe temperatury dochodzące do 20 stopni Celsjusza. Widzimy, że jak to często bywa  modele sprawdziły się tylko częściowo. Pogoda w tym roku zaskakuje i trudno prognozować okres dłuższy niż kilka dni. – powiedział  w rozmowie z naszym reporterem.

Tymczasem zdaniem Krzyśka Michałka musimu uzbroić się w cierpliwość i przygotować na temperatury niższe nawet niż -10 st. Celsjusza: Przed nami zatem pochmurny, wietrzny i mroźny weekend. Na szczęście opady powinny ustać przed południem i na jakiś czas od nich odpoczniemy.

REKLAMA

Fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zobacz także