Dodano: 2 kwietnia 2022 09:58

Co z tą wiosną? Pytamy Krzysztofa Michałka z portalu Pogodny Wałbrzych

Przed nami święta wielkanocne, w kalendarzu wiosna, za oknem zima w pełni. Po wczorajszych roztopach i dodatniej temperaturze w ciągu dnia w ncy znów temperatura spadła sporo poniżej zera, a dachy samochodów przysypał śnieg. Jak długo potrzyma zima i kiedy możemy spodziewać się prawdziwej wiosny zapytaliśmy Krzysztofa Michałka – naszego wałbrzyskiego meteorologa z portalu Pogodny Wałbrzych.

–  W tym roku to jest bardzo skomplikowane zagadnienie, bo ten rok jest bardzo nietypowy.  Po rekordowo ciepłym lutym mieliśmy rekordowo chłodny marzec. Niemal wszystkie modele już w połowie lutego zapowiadały bardzo szybką wiosnę i marcowe temperatury dochodzące do 20 stopni Celsjusza. Widzimy, że jak to często bywa  modele sprawdziły się tylko częściowo. Pogoda w tym roku zaskakuje i trudno prognozować okres dłuższy niż kilka dni. – powiedział  w rozmowie z naszym reporterem.

Tymczasem zdaniem Krzyśka Michałka musimu uzbroić się w cierpliwość i przygotować na temperatury niższe nawet niż -10 st. Celsjusza: Przed nami zatem pochmurny, wietrzny i mroźny weekend. Na szczęście opady powinny ustać przed południem i na jakiś czas od nich odpoczniemy.

Fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

 

To jest Nasz news

Do informacji, które tu opisujemy pierwsi dotarli reporterzy Dziennika Wałbrzych. Dziękujemy za to, że nas czytacie. Jeśli macie ciekawe informacje, lub byliście świadkami zdarzenia / wypadku – dajcie nam znać! Dziękujemy!

Zobacz także