Co nie tak z tym rondem? Kolejny dąb nie przeżył

20 kwietnia 2018 14:29. Trzeci z kolei dąb nie przyjął się na rondzie wjazdowym od strony Świebodzic. Fot. jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


Posadzony na rondzie wjazdowym od strony Wrocławia dąb, przez mieszkańców nazywany Roman III, nie przyjął się. Firma, która sprzedała go gminie i sadziła przyznaje, że nie doceniła specyficznych warunków geologicznych Wałbrzycha.

Dąb, jak nie trudno się domyślić, zostanie wkrótce usunięty. Nie będzie kolejnej, 4 próby. To nie znaczy jednak, że rondo, które już 9 maja oficjalnie otrzyma nazwę Ronda Unii Europejskiej, pozostanie zaniedbane i porośnięte trawą. Firma, która posadziła dąb, w ramach gwarancji dokona na nim nasadzeń ozdobnych roślin, dzięki którym rondo będzie mogło cieszyć oko kierwców wjeżdżających do Wałbrzycha od strony Świebodzic.  O tym jak już wkrótce będzie wyglądało rondo mówi miejski ogrodnik, Michael Liguz:

 

REKLAMA

To już trzecie drzewo posadzone w tym miejscu. Poprzednie dwa, ok. 25-letnie dęby kupione zostały od niemieckiej firmy za niebagatelną kwotę 25 tysięcy złotych. Po niepowodzeniach aklimatyzacyjnych, trzecie drzewo pochodziło z polskiej hodowli i było sporo młodsze. Jednak i ono podzieliło marny swoich los poprzedników.

 

Postaw nam kawę na buycoffee.to

Dodano: 20 kwietnia 2018 14:29
`