Co 50. mieszkaniec Wałbrzycha to dłużnik alimentacyjny!

13 maja 2019 16:50. fot. ilustracyjne / pixabay.com

Tematy: 


Najwięcej dłużników alimentacyjnych mieszka w Warszawie, jednak statystycznie, najwięcej niepłacących na dzieci jest w Wałbrzychu, gdzie co najmniej dwie osoby na sto mają na sumieniu niepopłacone alimenty – informuje dziś portal Forbes.pl powołując się na dane opublikowane przez BIG InfoMonitor.

Długi związane z alimentami ma w kraju ponad 300 tysięcy osób, ich zobowiązania sięgają 12 miliardów złotych. Średnio to blisko 40 tysięcy złotych na głowę – wylicza portal.

Listę miast a największą liczbą dłużników otwiera Warszawa, tuż za nią są Łódź, Wrocław, Kraków czy Bydgoszcz. Statystycznie to jednak właśnie w Wałbrzychu jest najwięcej niepłacących na dzieci, to z danych BIG InfoMonitor co pięćdziesiąty mieszkaniec miasta.

REKLAMA

Z zaprezentowanych danych wynika także, że przez ostatni rok liczba dłużników spadła o 11 tysięcy. Wzrosły jednak kwoty zadłużenia. W pierwszej trzydziestce miast, najliczniej zamieszkałych przez dłużników alimentacyjnych, poza Wałbrzychem, znalazły się także Chorzów, Ostrowiec Świętokrzyski czy Jelenia Góra. 95 procent dłużników to mężczyźni.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 13 maja 2019 16:50
`