Dodano: 30 września 2019 21:55

Citroen koziołkował na obwodnicy Szczawna-Zdroju

Tematy: 


Do niecodziennego wypadku doszło około godziny 21.oo na obwodnicy Szczawna-Zdroju. Z drogi wypadł samochód osobowy, który, przecinając pas zieleni i przeciwległy pas jezdni i wpadł na pobocze, gdzie koziołkował. Autem jechały dwie osoby.

Samochodem kierował 19-latek, z którym jechała pasażerka. Z naszych ustaleń wynika, że parze nic poważnego się nie stało – na miejscu udzielono im pomocy przedmedycznej.

Wszystko wskazuje na to, że na łuku drogi samochód, który prawdopodobnie jechał ze znaczną prędkością, wypadł z jezdni, przejechał pas zieleni oddzielający dwie jezdnie, następnie przejechał kolejną jezdnię, by ostatecznie wjechać na pobocze, gdzie koziołkował. Odbijając się od rosnących wzdłuż nasypu kolejowego rachitycznych drzewek auto zatrzymało się ponad 100 metrów od miejsca, w którym zjechało z drogi.

Okoliczności wypadku wyjaśnia policja. We wraku samochodu dostrzegliśmy mandaty świadczące o tym, że kierowca prawdopodobnie został wcześniej ukarany za brak prawa jazdy i brak ważnych badań technicznych. Według naszych nieoficjalnych ustaleń kierowca mógł być pod wpływem alkoholu.

Wypadek na ulicy Szczawieńskiej. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Zobacz także

© DTP Service s.c. Wałbrzych 2015