Ciężkie czasy dla rowerzystów. Kolejne tysiące złotych mandatu za jazdę po alkoholu

10 lutego 2022 13:08. Fot. źródło: KMP w Walbrzychu

Tematy: 


Wczoraj pisaliśmy o młodym mężczyźnie, któremu grozi nawet pięć lat pozbawienia wolności za jadę rowerem po zatrzymaniu upewnień. Dziś policja publikuje kolejną, podobną informację – tym razem o 55-letnim mężczyźnie, który mając 1,05 promila alkoholu zdecydował się wsiąść na rower.

Dwa i pół tysiąca złotych to kara dla mieszkańca Mieroszowa, który po spożyciu wyjechał rowerem na drogę. Już na pierwszy rzut oka widać było, że rowerzysta nie kontrolował roweru. Zatrzymany przez policjantów na ulicy Wiejskiej wydmuchał ponad promil alkoholu.

Przypominamy, że tak surowa kara to efekt wprowadzonych 1 stycznia znowelizowanych przepisów o ruchu drogowym. Rowerzyści za poruszanie się w stane nietrzeźwości mogą spodziewać się grzywny od tysiąca zł do dwóch i pół tysiąca złotych. Sprawcy tych wykroczeń muszą liczyć się też z tym, że policjanci mogą skierować sprawę do sądu, a wtedy kara finansowa może być dużo surowsza. Dodatkowo sąd może orzec zakaz kierowania jednośladami na wiele miesięcy Za złamanie tego zakazu grozi kra pozbawienia wolności do lat 5.

REKLAMA

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 10 lutego 2022 13:08
`