Ciasno w pociągach Kolei Dolnośląskich. Tylko w jednym miesiącu skorzystało z nich półtora miliona pasażerów

8 sierpnia 2022 07:53. straż ochrony kolei, kolej, pkp, koleje dolnośląskie, pociąg, tory

Koleje Dolnośląskie mówią wprost – to nasz rekord. Przewoźnik podsumował wyniki za drugi kwartał tego roku. Rekordową liczbę pasażerów, blisko półtora miliona, przewiózł w maju. Poprzedni rekord pochodził z października sprzed trzech lat i został o około 10 procent podwyższony.

Liczba pasażerów, którzy skorzystali z usług Kolei Dolnośląskich w maju sięgnęła 1,48 mln osób, co oznacza nowy rekord przewozowy. Poprzedni został odnotowany 2,5 roku temu, kiedy to z pociągów przewoźnika skorzystało 1,38 mln podróżnych – informują Koleje Dolnośląskie.

Jeżeli popularność składów tego przewoźnika się utrzyma, to Koleje Dolnośląskie mogą zamknąć rok z wynikiem ponad 15 mln przewiezionych pasażerów.

REKLAMA

Ten wynik pokazuje, że pasażerowie nie tylko wrócili do kolei po pandemii, ale też ta forma podróży przekonuje do siebie coraz więcej mieszkańców Dolnego Śląska. Bardzo nas cieszy, że nowi pasażerowie wybierają kolej, bo jest to nie tylko najszybsza forma poruszania się po naszym województwie, ale również jedyny sposób na poprawę mobilności w największych aglomeracjach naszego województwa – mówi Damian Stawikowski, prezes Kolei Dolnośląskich.

Przewoźnik zwraca uwagę także na fakt, że dość często pokonanie trasy pomiędzy poszczególnymi miastami pociągiem zajmuje mniej czasu niż samochodem.

To, że Dolnoślązacy wybierają pociągi, cieszy szczególnie w zestawieniu z liczbami dotyczącymi ruchu samochodowego – do Wrocławia codziennie wjeżdża 240 tys. samochodów, a w mieście tworzą się ogromne korki. Nie istnieje inna forma ich zmniejszenia, jak sprawna kolej aglomeracyjna wpięta w sieć połączeń w całym województwie. Z tego też powodu powstał projekt Dolnośląskiej Kolei Aglomeracyjnej obsługiwany przez Koleje Dolnośląskie – dodaje Wojciech Zdanowski, wiceprezes Kolei Dolnośląskich.

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 8 sierpnia 2022 07:53
`