Ciągle jest nadzieja na budowę obwodnicy. Ministerstwo przedłuża termin do 15. września

12 czerwca 2017 10:57. Specjalna sesja Rady Miasta w Wałbrzychu. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


Do 15. września 2017 roku przedłużono termin podpisania umowy z GDDKiA na finansowanie szczawieńskiego odcinka zachodniej obwodnicy Wałbrzycha. Pismo w tej sprawie przesłał w piątek (8.06.2017 r.) po południu do wałbrzyskiego Ratusza Wicemister Infrastruktury i Budownictwa Witold Słowik.

Informacja o prolongacie terminu przedłuża Gminie Wałbrzych o kolejne 3 miesiące nadzieję na sfinalizowanie administracyjne przygotowań do budowy zachodniej obwodnicy Miasta. Prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej poinformował o tym na zwołanej dziś specjalnej sesji Rady Miejskiej.

Na wniosek Prezydenta podjęto dziś uchwałę w sprawie wystąpienia do rządu RP o zapewnienie finansowania terminowej realizacji inwestycji drogowej pod nazwą „Budowa inwestycji Wałbrzycha w ciągu drogi krajowej nr 35, na odcinku pozamiejskim na terenie uzdrowiskowej Gminy Miejskiej Szczawno-Zdrój, którego zarządcą jest Generalny Dyrektor Dróg Krajowych i Autostrad.  

REKLAMA

Przypomnijmy, że dotychczasowy termin mijał 15. czerwca, a brak zgody pozostającej w jurysdykcji Ministerstwa Infrastruktury Głównej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad na sfinansowanie wartego 30 mln złotych 400-metrowego odcinka, przebiegającego przez Szczawno-Zdrój, uniemożliwia rozpoczęcie całej, szacowanej na blisko 300 milionów, złotych inwestycji.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 12 czerwca 2017 10:57
`