Chopina jednak przejezdna. Kiedy?

21 lutego 2020 12:55. Ulica Chopina w Szczawnie-Zdroju. Fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


Ulica Chopina/Sienkiewicza w Szczawnie-Zdroju będzie otwarta, kiedy firma Budimex przygotuje nową organizację ruchu – w taki sposób na nasze pytanie o otwarcie ulic odpowiedziała Karolina Tomza z Urzędu Miasta w Szczawnie-Zdroju.

Na biurko burmistrza Marka Fedoruka trafić miały pozytywne opinie ze wszystkich instytucji, do których wysłał w ubiegłym miesiącu zapytania o bezpieczeństwo dojazdu do Chopina ulicą Łączyńskiego. W związku z tym burmistrz podjął decyzję o otwarciu ulicy Chopina dla ruchu. Taką informację podał dziś portal „Wałbrzych dla Was”.

Otwarcie ulic Chopina/Sienkiewicza kończy zaczętą w listopadzie ubiegłego roku historię związaną z udostępnieniem tych ulic dla ruchu. My zainteresowaliśmy się tematem po pierwszych wypowiedziach burmistrza o tym, że samochody mogą „rozjeździć” i „zniszczyć” nowo wyremontowaną drogę. Decyzja była nagminnie łamana i nierespektowana przez kierowców, którzy pomimo postawionego zakazu, korzystali z nowo wyremontowanej drogi.

REKLAMA

Burmistrz rzeczywiście po remoncie nie zgodził się na otwarcie ulicy, początkowo zrzucając odpowiedzialność na Starostwo Powiatowe, następnie zasłaniając się  apelem radnych opozycyjnych o podjęcie działań w celu poprawienia jakości powietrza. Ostatecznym argumentem stało się rzekome niebezpieczeństwo związanym z pracami przy budowie zachodniej obwodnicy Wałbrzycha, prowadzonymi wzdłuż ulicy Łączyńskiego. Burmistrz wystąpił z zapytaniem do GDDKiA, policji i Budimexu o bezpieczeństwo przejazdu tym odcinkiem.

Ostatecznie, jak wynika z lakonicznej informacji przekazanej nam przez Karolinę Tomzę, firma Budimex pracuje nad nową organizacją ruchu. Wciąż czekamy na pełną odpowiedź w tej sprawie. Według informacji podanych przez portal Wałbrzych dla was potrwać ma to kilkanaście dni.

Według naszych, nieoficjalnych informacji wynika, że nieprzychylnym okiem na zamknięcie tego odcinka, który, jak zaznaczono w projekcie o dofinansowanie inwestycji, służyć miał poprawie i usprawnieniu przejazdu przez Szczawno-Zdrój patrzyć miał zarząd województwa, od którego władze gminy otrzymały ponad milion złotych dofinansowania na remont drogi,

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 21 lutego 2020 12:55
`