Dodano: 26 października 2020 14:26

Chełmiec Górą Jana Pawła II? Burmistrz uzdrowiska zabiera głos

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Tematy: 


Marek Fedoruk, burmistrz Szczawna-Zdroju potwierdza nasze poranne doniesienia, mówiące o tym, że do radnych trafił apel o zmianę nazwy góry Chełmiec. Drugi, o podobnej treści otrzymał przewodniczący rady.

Nie jest tak, że Szczawno-Zdrój chce zmienić nazwę góry Chełmiec na inną, w tym wypadku propozycja jest imieniem Świętego Jana Pawła II. Prawda jest taka, że to nie Szczawno-Zdrój, natomiast do urzędu miejskiego wpłynęły dwie petycje. Nie tyle bezpośrednio do urzędu miejskiego, co do przewodniczącego Rady Miejskiej oraz do radnych – mówi Marek Fedoruk.

Pisma, jak już informowaliśmy, złożone zostały przez grupę mieszkańców. Jak przyznaje burmistrz, pod apelami nie ma adresów, ale są podpisy kilku, dokładnie sześciu osób.

REKLAMA

Składają oni wniosek w imieniu własnym, mieszkańców Szczawna-Zdroju i członków Parafii Rzymskokatolickiej pod wezwaniem Matki Bożej Częstochowskiej w Wałbrzychu o wszczęcie postępowania administracyjnego, które ma doprowadzić do zmiany nazwy góry Chełmiec.

Drugi wniosek jest autorstwa zarządu Stowarzyszenia Wspierania Osób Niepełnosprawnych, Przewlekle Chorych i Wspierania Turystyki „Rodzina i turystyka”.

Burmistrz tłumaczy, jak wygląda dalsza procedura w tej sprawie. Przyznaje, że ma obowiązek przygotowania wniosków w tej sprawie, skoro takie dokumenty wpłynęły do urzędu. To jednak jaki będzie los tych pomysłów, czy dojdzie do zmiany nazwy, to już podlega procedurze, w której między innymi będą musieli wypowiedzieć się radni.

Nie mnie jest zajmować stanowisko i sugerować czy taka zmiana powinna być dokonana, czy nie powinna. Jak każdy, ja też mam określone zdanie na ten temat, ale nie czas i miejsce na ten temat się wypowiadać – mówi Marek Fedoruk.

Dziś apelem mieszkańców zajmie się Komisja Skarg, Wniosków i Petycji. Komisja składa się z radnych i to oni wydadzą wstępną opinię w sprawie tych wniosków, przyznaje burmistrz.

Chełmiec 8.09.2019 fot. DAI / Dziennik Wałbrzych

Chełmiec 8.09.2019 fot. DAI / Dziennik Wałbrzych

Chełmiec 8.09.2019 fot. DAI / Dziennik Wałbrzych

Górujący nad Szczawnem-Zdrój Chełmiec fot. DAI / Dziennik Wałbrzych

Chełmiec. 14.05.2019 r. Fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zobacz także