Dodano: 26 października 2020 14:26

Chełmiec Górą Jana Pawła II? Burmistrz uzdrowiska zabiera głos

Tematy: 


Marek Fedoruk, burmistrz Szczawna-Zdroju potwierdza nasze poranne doniesienia, mówiące o tym, że do radnych trafił apel o zmianę nazwy góry Chełmiec. Drugi, o podobnej treści otrzymał przewodniczący rady.

Nie jest tak, że Szczawno-Zdrój chce zmienić nazwę góry Chełmiec na inną, w tym wypadku propozycja jest imieniem Świętego Jana Pawła II. Prawda jest taka, że to nie Szczawno-Zdrój, natomiast do urzędu miejskiego wpłynęły dwie petycje. Nie tyle bezpośrednio do urzędu miejskiego, co do przewodniczącego Rady Miejskiej oraz do radnych – mówi Marek Fedoruk.

Pisma, jak już informowaliśmy, złożone zostały przez grupę mieszkańców. Jak przyznaje burmistrz, pod apelami nie ma adresów, ale są podpisy kilku, dokładnie sześciu osób.

Składają oni wniosek w imieniu własnym, mieszkańców Szczawna-Zdroju i członków Parafii Rzymskokatolickiej pod wezwaniem Matki Bożej Częstochowskiej w Wałbrzychu o wszczęcie postępowania administracyjnego, które ma doprowadzić do zmiany nazwy góry Chełmiec.

Drugi wniosek jest autorstwa zarządu Stowarzyszenia Wspierania Osób Niepełnosprawnych, Przewlekle Chorych i Wspierania Turystyki „Rodzina i turystyka”.

Burmistrz tłumaczy, jak wygląda dalsza procedura w tej sprawie. Przyznaje, że ma obowiązek przygotowania wniosków w tej sprawie, skoro takie dokumenty wpłynęły do urzędu. To jednak jaki będzie los tych pomysłów, czy dojdzie do zmiany nazwy, to już podlega procedurze, w której między innymi będą musieli wypowiedzieć się radni.

Nie mnie jest zajmować stanowisko i sugerować czy taka zmiana powinna być dokonana, czy nie powinna. Jak każdy, ja też mam określone zdanie na ten temat, ale nie czas i miejsce na ten temat się wypowiadać – mówi Marek Fedoruk.

Dziś apelem mieszkańców zajmie się Komisja Skarg, Wniosków i Petycji. Komisja składa się z radnych i to oni wydadzą wstępną opinię w sprawie tych wniosków, przyznaje burmistrz.

Chełmiec 8.09.2019 fot. DAI / Dziennik Wałbrzych

Chełmiec 8.09.2019 fot. DAI / Dziennik Wałbrzych

Chełmiec 8.09.2019 fot. DAI / Dziennik Wałbrzych

Górujący nad Szczawnem-Zdrój Chełmiec fot. DAI / Dziennik Wałbrzych

Chełmiec. 14.05.2019 r. Fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Zobacz także