Chcieliście wyrobić paszport w Dzierżoniowie? Ważna zmiana od marca

27 lutego 2023 07:34. Otwarcie biura paszportowego w Kłodzku. Fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Od marca, jak zapowiada dzierżoniowski magistrat, osoby, które chcą wyrobić paszport w miejscowym biurze paszportowym, będą mogły rejestrować się wyłącznie elektronicznie za pomocą strony internetowej. Urząd chce walczyć z kolejkami. W Dzierżoniowie paszporty wyrabiają nie tylko mieszkańcy tego miasta. Bardzo często pojawiają się tam mieszkańcy Wałbrzycha, Świdnicy czy nawet Wrocławia.

Zmiana sposobu rejestracji wynika z faktu, że w ostatnim czasie około 90% osób przychodzących do Biura Obsługi Klienta to właśnie klienci biura paszportowego spoza Dzierżoniowa. Mieszkańcy z różnych części naszego województwa od wczesnych godzin porannych czekają na otwarcie biura i zarejestrowanie wizyty poprzez biletomat. Nierzadko osoby pokonujące kilkanaście lub kilkadziesiąt kilometrów po dotarciu do urzędu dowiadują się, że tego dnia nie ma już wolnych miejsc – informuje dzierżoniowski magistrat.

Decyzja o wprowadzeniu wyłącznie internetowej rejestracji ma pomóc w uniknięciu tego rodzaju sytuacji. To oznacza, że od 1 marca w Terenowym Biurze Paszportowym w Dzierżoniowie będzie można umówić wizytę wyłącznie poprzez rejestrację na stronie https://rejestracja.dzierzoniow.pl.

REKLAMA

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 27 lutego 2023 07:34
`