Dodano: 1 lutego 2024 15:20

Chciał przygotować rosół i jajecznicę. Ukradł 5 kur i 50 jajek – grozi mu do 15 lat więzienia

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Tematy: 


W Boguszowie-Gorcach doszło do nietypowego włamania. 41-letni mieszkaniec powiatu wałbrzyskiego wpadł w ręce policji po tym, jak włamał się do kurnika, by ukraść kurczaki i jajka na przygotowanie jajecznicy i rosołu. Włamywacz, nie cieszył się swym łupem długo.

31 stycznia o poranku policjanci pełniący służbę w Boguszowie-Gorcach otrzymali zgłoszenie od 54-latka mieszkającego przy ul. Krótkiej o popełnieniu przestępstwa na jego szkodę. Mężczyzna oświadczył funkcjonariuszom, że sprawca po wygięciu drzwi wejściowych do kurnika, ukradł z niego pięć kur oraz pięćdziesiąt jajek – informuje kom. Marcin Świeży

Ślady pozostawione na miejscu zdarzenia oraz zgubiona bransoletka z imieniem pozwoliły na błyskawiczne wytypowanie i zatrzymanie podejrzanego.

REKLAMA

Sprawca przestępstwa wpadł w ręce mundurowych jeszcze przed południem. To 41-letni mieszkaniec pobliskiej ulicy Żeromskiego.
W mieszkaniu podejrzanego policjanci zabezpieczyli część skradzionych jajek oraz przygotowane już na obiad mięso – mówi kom. Marcin Świeży

Złodziej przyznał się do popełnienia przestępstwa i obecnie czeka na proces sądowy. Z racji, że działał w warunkach recydywy, grozi mu teraz surowa kara – do 15 lat pozbawienia wolności.

fot. uzyczone Policja Wałbrzych

fot. uzyczone Policja Wałbrzych

fot. uzyczone Policja Wałbrzych

fot. uzyczone Policja Wałbrzych

fot. uzyczone Policja Wałbrzych

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zobacz także