Chciał jeździć po pijanemu. Sąsiedzi zabrali kluczyki i zawiadomili policję

16 kwietnia 2018 10:09. Policjanci wydziału Ruchu Drogowego KMP w Wałbrzychu podczas kontroli prędkości na ulicy Sikorskiego w Wałbrzychu. 21.09.2017. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


Obywatelskie zatrzymanie w Kamieńsku. W niedzielę w godzinach południowych mieszkańcy jednej z posesji w Kamieńsku byli świadkami tego, jak 61-letni mężczyzna i 55 letnia kobieta spożywali na sąsiedniej posesji alkohol.

Dopóki „impreza” trwała na świeżym powietrzu ograniczyli się jedynie do jej obserwacji, Kiedy jednak po skończonym spożyciu para próbowała wyjechać samochodem na ulicę, zatrzymali pojazd i odebrali kluczyki nietrzeźwemu mężczyźnie. Następnie, zamknąwszy osoby w samochodzie, zawiadomili policje.

Patrol drogówki po przybyciu na miejsce stwierdził u mężczyzny 3,18 promila alkoholu. Przy okazji okazało się też, że pijąca z nim kobieta jest poszukiwana listem gończym do odbycia kary na podstawie wyroku sądu. Oboje zostali zatrzymani przez policjantów.

REKLAMA

Mężczyźnie zostało zatrzymane prawo jazdy, a sprawa skierowana została do sądu. Za jazdę pod wpływem alkoholu grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności i wysoka grzywna.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 16 kwietnia 2018 10:09
`