Dodano: 4 czerwca 2019 10:00

Chcesz pracować w obserwatorium na Śnieżce? IMGW szuka pracownika!

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Tematy: 


Bajeczne widoki, jedyne w swoim rodzaju miejsce, ekstremalne warunki zimą i cudowne wschody słońca przez cały rok – tak to nietypowe miejsce pracy kojarzy większość z nas. To właśnie do Wysokogórskiego Obserwatorium Meteorologicznego na Śnieżce IMGW szuka specjalisty. Nie jest to jednak praca dla każdego, wymogi są ściśle określone.

Jakie wymagania stawa Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej oraz Państwowy Instytut Badawczy? Kandydat powinien mieć co najmniej średnie, kierunkowe wykształcenie z zakresu fizyki atmosfery, geografii, klimatologii, inżynierii środowiskowej, wodnej, hydrologii czy ochrony środowiska. Powinien oczywiście znać zagadnienia z zakresu meteorologii i klimatologii. Mile widziane jest doświadczenie w tej materii, skrupulatność i odpowiedzialność. Specjalista będzie także obsługiwał urządzenia techniczne.

Nie bez znaczenia jest także kondycja fizyczna, w końcu nowy pracownik będzie musiał dojść do pracy, na szczyt Śnieżki w każdych warunkach pogodowych, a przypomnijmy, na szczycie zdarza się, że wiatr wieje z prędkością ponad stu kilometrów na godzinę, a w zimie leży kilkumetrowa warstwa śniegu. Przyda się zatem umiejętność jazdy na nartach. To nie koniec wymagań. Ochotnik powinien być dyspozycyjny, bo praca prowadzona jest w cyklu zmianowym, a jedna zmiana trwa nawet dziesięć dni.

REKLAMA

Specjalista będzie oczywiście prowadził obserwacje i pomiary meteorologiczne. Na dokumenty aplikacyjne IMGW czeka do 10 czerwca.

Śnieżka. Fot. archiwalna, Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Śnieżka. Fot. archiwalna, Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Śnieżka. Fot. archiwalna, Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zobacz także