Dodano: 13 sierpnia 2022 11:08
Chcesz adoptować małego kotka? Wakacje to najlepsza, często jedyna szansa
Tematy: adopcja zwierząt michał niewiadomski schronisko dla zwierzą
Do informacji, które tu opisujemy pierwsi dotarli reporterzy Dziennika Wałbrzych. Dziękujemy za to, że nas czytacie. Jeśli macie ciekawe informacje, lub byliście świadkami zdarzenia / wypadku – dajcie nam znać! Dziękujemy!
Czerwiec, lipiec, sierpień – to najlepszy czas do adopcji, jeśli myśli się o przygarnięciu młodego kota. To czas, kiedy do wałbrzyskiego schroniska trafiają dopiero co urodzone maluchy. Dziś do wyboru jest ich kilkanaście. Jak mówi Michał Niewiadomski, szef wałbrzyskiego schroniska, na adopcję czeka jedenaście małych kotków wszelkiej maści – od zwykłych czarno-białych dachowców po przepiękną, szylkretową kotkę.
Jak dodaje Michał Niewiadomski lato to jeden z niewielu okresów w roku, kiedy takiego malucha można adoptować. Paradoksalnie – w tym czasie, często z powodów wyjazdów wakacyjnych liczba adopcji maleje. Tu jednak pracownicy schroniska zaznaczają, że zwierzaki mogą poczekać na swojego właściciela:
– Podchodzimy dość elastycznie do procesu adopcji. Kiedy widzimy, że mamy do czynienia ze świadomymi osobami, które przemyślały decyzję o adopcji i są zdeterminowane, żeby to zrobić, ale z różnych powodów nie może się to odbyć natychmiast, my spokojnie możemy zwierzę przetrzymać w schronisku 2, a nawet 3 tygodnie. – dodaje kierownik schroniska.
REKLAMA
Wszystkie zwierzęta w schronisku przebadane są pod kątem chorób zakaźnych. Nie każde jest zaszczepione i wysterylizowane – w wielu przypadkach, szczególnie szczeniąt i kociaków nie pozwala na to zbyt młody wiek zwierzęcia. Takie zabiegi właściciel będzie musiał przeprowadzić we własnym zakresie.

Koty do adopcji z wałbrzyskiego schroniska. Fot. użyczone

Koty do adopcji z wałbrzyskiego schroniska. Fot. użyczone

Koty do adopcji z wałbrzyskiego schroniska. Fot. użyczone

Koty do adopcji z wałbrzyskiego schroniska. Fot. użyczone

Koty do adopcji z wałbrzyskiego schroniska. Fot. użyczone

Koty do adopcji z wałbrzyskiego schroniska. Fot. użyczone

Koty do adopcji z wałbrzyskiego schroniska. Fot. użyczone

Koty do adopcji z wałbrzyskiego schroniska. Fot. użyczone
Zobacz także
- Może być ślisko. IMGW ostrzega przed gołoledzią
- Wałbrzych. Szlachetna Paczka szuka darczyńców! Kilkanaście rodzin wciąż czeka na pomoc
- A4 zablokowana. Bus uderzył w pługosolarkę. Jedna osoba zginęła
- Nie wybuchaj. Kochaj. Słuchaj. Stop przemocy!
- Padło 30 owiec. To prawdopodobnie ofiary wilka – ostrzega powiat wałbrzyski
- Potrącenie w Starych Bogaczowicach. Nowe fakty
Najczęściej czytane
Boguszów-Gorce. TIR zablokował wyjazd z parkingu, pod centrum handlowym utknęli ludzie
Szczawno-Zdrój. Wigilia w uzdrowiskowej spółce. Prezes podsumował rok
Tak ma przebiegać S5 z Sobótki do Bolkowa. GDDKiA wskazuje swój wybór
Świeradów-Zdrój po 27 latach znów na kolejowej mapie Polski
Uwaga. Bardzo niebezpiecznie na drogach. Rano TIRy zablokowały skrzyżowanie na Uczniowskiej/Wrocławskiej/de Gaullea