Chce pomóc choremu Miłoszowi. Przebiegnie 100 kilometrów z apelem o pomoc dla 7-latka

31 lipca 2020 07:41. Krystian Włodarczyk chce przebiec 100 km z apelem o pomoc dla Miłosza. fot. DAI / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


Krystian Włodarczyk przebiegnie z Wałbrzycha do Kościelnik Dolnych, gdzie mieszka Miłosz. Wałbrzyszanin liczy, że zajmie mu to około piętnastu godzin. Nie boi się dystansu, ani zapowiadanego upału. Biegnąc, w ten dość nietypowy sposób, chce zwrócić uwagę na chorego siedmiolatka, który potrzebuje pieniędzy na rehabilitację. Chłopiec cierpi na artrogrupozę.

Nie będzie oficjalnego startu czy mety. Po drodze nikt nie przygotuje Krystianowi punktów żywieniowych, ale wałbrzyszanin chce przebiec sto kilometrów, by zachęcić innych do pomagania Miłoszowi.

7-latek wymaga stałej rehabilitacji i kolejnych zabiegów. Jego choroba objawia się między innymi przykurczami w stawach nadgarstkowych, palców dłoni, kolan i stóp.

REKLAMA

Startuję w sobotę o piątej rano. Trasa z Wałbrzycha będzie przebiegała przez Strugę, Bolków, Lwówek Śląski, Lubań, aż do Kościelnik Dolnych – mówi Krystian Włodarczyk.

Krystian liczy, że około godziny dwudziestej pojawi się u Miłosza. Nie kryje jednak obaw związanych z zapowiadanymi na weekend upałami.

Tego się obawiałem. Myślałem, że będzie temperatura w granicach 22 stopni. Trudno. Nic na to nie poradzimy. Biegnę – przyznaje Krystian.

Włodarczyk swoją osobistą przygodę z bieganiem zaczął pięć lat temu. Od tamtej pory zaczął regularnie biegać i dbać o zdrowie. Wielokrotnie uczestniczył w biegach charytatywnych, stąd pomysł by i tym razem pomóc przez bieganie.

Miłoszowi może pomóc każdy z nas. Liczy się każda, nawet najmniejsza kwota. Pieniądze można wpłacać na rzecz Dolnośląskiej Fundacji Rozwoju Ochrony Zdrowia pod opieką, której jest chłopiec. Konto dla darowizn 45 1240 1994 1111 0000 2495 6839 w treści przelewu ‘’PAPUŻKA’’. Druga metoda to przekazanie jednego procenta podatku – KRS 00 000 50135 cel szczegółowy ‘’PAPUŻKA’’.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 31 lipca 2020 07:41
`