Dodano: 13 października 2020 09:53

Chaos na Żeromskiego. Kierowcy nie przestrzegają jednego kierunku. Interweniuje policja

Tematy: 


Chaos na ulicy Żeromskiego. Pomimo zamknięcia ruchu na części dla samochodów jadących w stronę Starego Zdroju część kierowców lekceważy zakaz. Na wąskim pasie kilkusetmetrowego asfaltu dochodzi do kłótni, przepychanek, wycofywania. Ruchem starają się kierować pracownicy budowy obwodnicy, jednak kierowcy często  nie zwracają na nich uwagi.

– Na miejscu jest patrol policji. Funkcjonariusze póki co zawracają kierowców i pouczają o zmianie organizacji ruchu, jednak jeśli sytuacja nie zmieni  się, posypią się mandaty – informuje Marcin Świeży z Wałbrzyskiej policji.

Przypomnijmy. Ruch jednokierunkowy na ulicy Żeromskiego wprowadzono w związku z przygotowaniem bajpasa drogowego, omijającego większą część tej ulicy oraz nowo-budowaną zachodnią obwodnicę miasta. Ruch kilkusetmetrową częścią ulicy Żeromskiego odbywa się wyłącznie w stronę Białego Kamienia. Wyjątkiem są autobusy komunikacji publicznej, dla których ustawiono sygnalizację świetlną. Póki co sterowana ona jest ręcznie – pracownicy budowy po prostu starają się zatrzymać ruch. W naszej ocenie sytuacji nie poprawia także oznakowanie. Pierwszy znak zakazu wjazdu postawiono w sposób, który może sprzyjać ominięciu i niezauważeniu znaku.  Utrudnienia potrwać mają do końca listopada, kiedy to ruch całkowicie zostanie przekierowany na nowo wybudowany bajpas.

 

Ulica Żeromskiego w Wałbrzychu. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Zobacz także

© DTP Service s.c. Wałbrzych 2015