Dodano: 11 kwietnia 2022 12:06

Ceny paliw w dół. Olej napędowy dużo tańszy niż wczoraj

Na wałbrzyskich stancjach benzynowych spora korekta cen. Kierowcy, którzy odłożyli tankowanie z weekendu na poniedziałkowy poranek mogą się cieszyć – zatankują nawet o 10 groszy taniej. Cena oleju napędowego była rano niższa o prawie 10 groszy niż wczoraj wieczorem.

Dziś rano na dwóch wałbrzyskich stacjach benzynowych za ropę trzeba było zapłacić 7.14 groszy, a za benzynę Pb95 6.43 grosze. To wciąż bardzo dużo, ale i tak taniej, niż w weekend. Przypomnijmy, że w ubiegłą środę diesel kosztował średnio 7,29 zł za litr, a benzyna 6,52 zł. Prognozy opublikowane przez  portal e-petrol zapowiadały, że ten tydzień przyniesie zdecydowane obniżki cen. Prognoza na benzynę to bowiem między 6,34 a 6,48 zł, zaś na diesla między 6,99 a 7,15 zł.

Prognozy portalu e-petrol. potwierdzą nasi rozmówcy na stacjach państwowego giganta. Nieoficjalnie wiemy, że pod koniec tygodnia cena oleju napędowego na tych stacjach może zbliżyć się, a nawet spaść poniżej 7 złotych.

Ceny paliw. Stacje benzynowe. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Ceny paliw. Stacje benzynowe. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

To jest Nasz news

Do informacji, które tu opisujemy pierwsi dotarli reporterzy Dziennika Wałbrzych. Dziękujemy za to, że nas czytacie. Jeśli macie ciekawe informacje, lub byliście świadkami zdarzenia / wypadku – dajcie nam znać! Dziękujemy!

Zobacz także