Dodano: 11 kwietnia 2022 12:06

Ceny paliw w dół. Olej napędowy dużo tańszy niż wczoraj

Postaw mi kawę na buycoffee.to

To jest Nasz news

Do informacji, które tu opisujemy pierwsi dotarli reporterzy Dziennika Wałbrzych. Dziękujemy za to, że nas czytacie. Jeśli macie ciekawe informacje, lub byliście świadkami zdarzenia / wypadku – dajcie nam znać! Dziękujemy!

Na wałbrzyskich stancjach benzynowych spora korekta cen. Kierowcy, którzy odłożyli tankowanie z weekendu na poniedziałkowy poranek mogą się cieszyć – zatankują nawet o 10 groszy taniej. Cena oleju napędowego była rano niższa o prawie 10 groszy niż wczoraj wieczorem.

Dziś rano na dwóch wałbrzyskich stacjach benzynowych za ropę trzeba było zapłacić 7.14 groszy, a za benzynę Pb95 6.43 grosze. To wciąż bardzo dużo, ale i tak taniej, niż w weekend. Przypomnijmy, że w ubiegłą środę diesel kosztował średnio 7,29 zł za litr, a benzyna 6,52 zł. Prognozy opublikowane przez  portal e-petrol zapowiadały, że ten tydzień przyniesie zdecydowane obniżki cen. Prognoza na benzynę to bowiem między 6,34 a 6,48 zł, zaś na diesla między 6,99 a 7,15 zł.

Prognozy portalu e-petrol. potwierdzą nasi rozmówcy na stacjach państwowego giganta. Nieoficjalnie wiemy, że pod koniec tygodnia cena oleju napędowego na tych stacjach może zbliżyć się, a nawet spaść poniżej 7 złotych.

REKLAMA

Ceny paliw. Stacje benzynowe. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Ceny paliw. Stacje benzynowe. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zobacz także