Były ksiądz skazany m.in. za gwałt na nieletnich osobą stwarzającą zagrożenie. Nie trafi jednak do specjalnego ośrodka

8 września 2021 16:25. fot. ilustracyjne / Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Mężczyzna sześć lat temu został skazany za przestępstwa o charakterze seksualnym, między innymi za gwałt na ministrancie. Sąd zajął się sprawą Pawła K. na wniosek dyrektora wrocławskiego zakładu karnego, który chciał by mężczyzna został uznany za osobę stwarzającą zagrożenie. Były ksiądz ma wkrótce opuścić więzienie. Mężczyzna nie trafi jednak do zamkniętego ośrodka.

Paweł K., skazany za gwałt na nieletnich był jednym z głównych bohaterów głośnego filmu braci Tomasza i Marka Siekielskich „Tylko nie mów nikomu” – informuje serwis TVN24.pl.

Sąd we Wrocławiu uznał Pawła K. za osobę stwarzającą zagrożenie życia, zdrowia lub wolności seksualnej innych osób. Nie trafi on jednak do zamkniętego ośrodka, gdzie trafiają najgroźniejsi przestępcy seksualni. Zastosowano wobec niego nadzór prewencyjny.

REKLAMA

Wrocławski Sąd Okręgowy nałożył na Pawła K. także obowiązek poddania się postępowaniu terapeutycznemu w warunkach ambulatoryjnych w postaci terapii dla sprawców przestępstw seksualnych oraz terapii mieszanych zaburzeń osobowości, informuje biuro prasowe sądu.

Dane byłego duchownego, odciski palców i DNA umieszczone zostaną również w policyjnych bazach danych.

Decyzja wrocławskiego sądu jest nieprawomocna.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 8 września 2021 16:25
`