Były burmistrz Boguszowa-Gorc skazany. Policja publikuje nagranie z przekazania łapówki! [FILM]

6 kwietnia 2023 12:20. Źródło: Policja dolnośląska

Na pięć lat i trzy miesiące bezwzględnego pozbawienia wolności skazał byłego burmistrza Boguszowa-Gorc Sąd Apelacyjny we Wrocławiu. – Funkcjonariusze Wydziału do walki z Korupcją Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu realizację czynności w tej sprawie zaczęli w 2018 roku i były to głównie działania operacyjne wobec urzędnika. Zebrany przez policjantów materiał dowodowy sąd wykorzystał przy wydawaniu orzeczenia i obecnie, za zgodą sądu, publikujemy film z kontrolowanego wręczenia mężczyźnie korzyści majątkowej – informuje Komenda Wojewódzka Policji we Wrocławiu.

Skazany był starostą wałbrzyskim, a później burmistrzem Boguszowa-Gorc. Jak informują policjanci, na trop przestępczej działalności urzędnika, mundurowi wpadli w 2018 roku.

Zebrany materiał dowodowy w wystarczającym stopniu uprawdopodobniał popełnienie przez niego przestępstw przyjęcia korzyści majątkowej w związku z pełnioną przez siebie funkcją publiczną, jednakże należało w sprawie uzyskać jeszcze dowody bezsprzecznie wskazujące na winę mężczyzny – czytamy w oficjalnym komunikacie.

REKLAMA

Policjanci za zgodą prokuratora okręgowego postanowili dokonać kontrolowanego wręczenia korzyści majątkowej. Wykorzystywano do tego ukryty sprzęt do rejestrowania obrazu i dźwięku.

Pod koniec 2018 roku osoba współpracująca z Policją spotkała się z ówczesnym Burmistrzem Boguszowa-Gorc i w sposób kontrolowany wręczyła mu korzyść majątkową w kwocie 50 tysięcy złotych w zamian za obietnicę załatwienia jego sprawy – informuje policja.

Urzędnik został zatrzymany i usłyszał zarzuty. Pod koniec marca bieżącego roku Sąd Apelacyjny we Wrocławiu, podpierając się ustaleniami policji i prokuratury, wydał prawomocny wyrok skazujący mężczyznę na karę 5 lat i 3 miesięcy bezwzględnego pozbawienia wolności.

Opublikowane nagranie było jednym z głównych dowodów w sprawie.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 6 kwietnia 2023 12:20
`