Była pijana. Jechała niesprawnym autem, którym wiozła 5-letnie dziecko

21 października 2019 17:24. Policjanci wydziału Ruchu Drogowego KMP w Wałbrzychu. fot. ilustracyjne / Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


Skrajną nieodpowiedzialnością wykazała się 26-latka zatrzymana przez policję na drodze krajowej numer 8 w Ząbkowicach Śląskich. Nietrzeźwa kobieta naraziła na niebezpieczeństwo nie tylko siebie, ale także swoich pasażerów, wśród nich 5-letnie dziecko.

Kierującą Peugeotem policjanci zatrzymali w sobotę po godzinie osiemnastej. Funkcjonariusze wyczuli zapach alkoholu. Zdecydowali się na badanie, które wykazało ponad dwa promile alkoholu w organizmie. Dodatkowo okazało się, że samochód, którym jechała nie miał aktualnych badań technicznych i nie był ubezpieczony.

W aucie poza 26-latką był jeszcze mężczyzna, u którego badanie wykazało blisko trzy promile alkoholu w organizmie i 5-letnia dziewczynka. Dziecko trafiło pod opiekę dziadków.

REKLAMA

Kobieta stanie przed sądem, grozi jej kara do 2 lat więzienia za kierowanie w stanie nietrzeźwości. Odpowie także przed sądem rodzinnym za niewłaściwą opiekę.

Grozi jej także kara 4,5 tysiąca złotych za nieopłacenie obowiązkowego ubezpieczenia OC.

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 21 października 2019 17:24
`