Była pijana. Jechała niesprawnym autem, którym wiozła 5-letnie dziecko

21 października 2019 17:24. Policjanci wydziału Ruchu Drogowego KMP w Wałbrzychu. fot. ilustracyjne / Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


Skrajną nieodpowiedzialnością wykazała się 26-latka zatrzymana przez policję na drodze krajowej numer 8 w Ząbkowicach Śląskich. Nietrzeźwa kobieta naraziła na niebezpieczeństwo nie tylko siebie, ale także swoich pasażerów, wśród nich 5-letnie dziecko.

Kierującą Peugeotem policjanci zatrzymali w sobotę po godzinie osiemnastej. Funkcjonariusze wyczuli zapach alkoholu. Zdecydowali się na badanie, które wykazało ponad dwa promile alkoholu w organizmie. Dodatkowo okazało się, że samochód, którym jechała nie miał aktualnych badań technicznych i nie był ubezpieczony.

W aucie poza 26-latką był jeszcze mężczyzna, u którego badanie wykazało blisko trzy promile alkoholu w organizmie i 5-letnia dziewczynka. Dziecko trafiło pod opiekę dziadków.

Kobieta stanie przed sądem, grozi jej kara do 2 lat więzienia za kierowanie w stanie nietrzeźwości. Odpowie także przed sądem rodzinnym za niewłaściwą opiekę.

Grozi jej także kara 4,5 tysiąca złotych za nieopłacenie obowiązkowego ubezpieczenia OC.

 

Koronawirus to bardzo poważna sprawa. Nie ulegamy medialnej panice, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

Dołącz do czytelników Dziennik Wałbrzych.

Komentarze

Dodano: 21 października 2019 17:24
Pozostałe informacje
© DTP Service s.c. Wałbrzych 2015