Był komendantem policji w Wałbrzychu. Awansował do Wrocławia. Dziś go odwołano

8 grudnia 2021 13:17. Maciej Januszkiewicz podczas mianowania na komendanta miejskiego policji w Wałbrzych. Fot. archiwalna / źródło KMP w Wałbrzychu

Maciej Januszkiewicz został dziś odwołany ze stanowiska Komendanta Miejskiego Policji we Wrocławiu. Wcześniej Januszkiewicz był komendantem w Wałbrzychu. Tu miał usprawnić działanie wałbrzyskiego garnizonu i poprawić jego wizerunek.

Maciej Januszkiewicz był komendantem miejskim w Wałbrzychu od lutego 2017 roku do marca 2018 roku. Wówczas awansował do Wrocławia na stanowisko komendanta Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu.

Zajął wówczas stanowisko odwołanego Zbigniewa Raczaka, którego w styczniu 2018 roku znaleziono nietrzeźwego przy jednej z wrocławskich ulic.

REKLAMA

Dziś stanowisko we wrocławskiej komendzie stracił sam Januszkiewicz. To efekt nieprawidłowości dotyczących przechowywania niejawnych dokumentów w jednym z wrocławskich komisariatów.

Ujawnione nieprawidłowości dotyczące przechowywania dokumentów niejawnych w Komisariacie Policji Wrocław Stare Miasto skutkowały wszczęciem w dniu 30 listopada 2021 roku czynności wyjaśniających, a także procedury określonej w Ustawie o ochronie informacji niejawnych. O sprawie powiadomiono ABW oraz Prokuraturę. Kontrolę w tej sprawie prowadzą również funkcjonariusze BSW KGP oraz Biura Kontroli KGP, a także Wydziału Bezpieczeństwa Informacji oraz Wydziału Kontroli z dolnośląskiej komendy. Podjęte zostały decyzje o odsunięciu i odwołaniu z zajmowanych stanowisk kadry kierowniczej komisariatu. Ponadto z dniem 8 grudnia 2021 roku Komendant Wojewódzki Policji we Wrocławiu odwołał z zajmowanego stanowiska Komendanta Miejskiego Policji we Wrocławiu insp. Macieja Januszkiewicza – informuje dolnośląska policja.

Maciej Januszkiewicz podczas mianowania na komendanta miejskiego policji w Wałbrzych. Fot. archiwalna / źródło KMP w Wałbrzychu

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 8 grudnia 2021 13:17
`