Burmistrz Szczawna-Zdroju nie zgadza się na zgromadzenie antyszczepionkowców

22 lipca 2021 13:51. Marek Fedoruk, burmistrz Szczawna-Zdroju. fot. archiwalna Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


Burmistrz Szczawna-Zdroju Marek Fedoruk nie wyraził zgody na zorganizowanie w Parku Zdrojowym wiecu antyszczepionkowców. Uzasadniając swoją decyzję napisał o istotniej różnicy zachodzącej pomiędzy zgłoszonym celem zgromadzenia, a informacją o zgromadzeniu zamieszczoną w internecie. Swoją decyzję opublikował w internecie.

O zgodę na zorganizowanie wiecu w Parku Zdrojowym wystąpiła Małgorzata Śmietana, pochodząca z Wałbrzycha działaczka ruchów antyszczepionkowych. W mediach społecznościowych już wczoraj pojawiły się plakaty zapraszające na wiec, spotkanie z gośćmi organizatorów i koncert. Powstało też wydarzenie, którym do dziś zainteresowanych było 71 osób.  Tymczasem ani władze Szczawna-Zdroju ani wcześniej Wałbrzycha nie wyraziły zgody na organizację tego wydarzenia. W uzasadnieniu opublikowanym dziś na profilu FB gminy napisano:

(…) wskazuję, że zachodzi różnica, pomiędzy celem zgromadzenia w pani zawiadomieniu, którym jest informowanie o zagadnieniach związanych “zdrowie, prawa człowieka”, a terścią zamieszczoną aktualnie w internecie, z której wynika, że celem tego zgromadzenia jest “referendum Wałbrzych 21… podsumowanie referendum w sprawie odwołania władz Wałbrzycha” 

Wcześniej o pozwolenie na zorganizowanie podobnego wiecu Śmietana wystąpiła do władz Wałbrzycha. Tam także nie uzyskała zgody na piknik-event w Parku Sobieskiego.

Dodano: 22 lipca 2021 13:51
Pozostałe informacje
© DTP Service s.c. Wałbrzych 2015