Burmistrz dolnośląskiej miejscowości i znany biznesmen aresztowani. Sprawa dotyczy nieprawidłowości przy budowie hotelu

28 kwietnia 2023 10:05. Prokuratura Okręgowa w Świdnicy fot. Jacek Zych

Trzy najbliższe miesiące spędzą w areszcie burmistrz Dusznik-Zdroju oraz Ryszard S. biznesmen związany z branżą hotelarską – informuje Prokuratura Okręgowa w Świdnicy. Sprawa, w której mężczyźni zostali zatrzymani dotyczy nieprawidłowości, do których miało dojść przy budowie hotelu w Dusznikach-Zdroju.

Prokurator zarzuca Burmistrzowi Dusznik-Zdroju przekroczenie uprawień w celu osiągnięcia korzyści majątkowej oraz poświadczenie nieprawdy w celu osiągnięcia korzyści majątkowej w dokumentach związanych z realizacją inwestycji polegającej na budowie jednego z hoteli na terenie Dusznik-Zdroju. Przy popełnianiu wskazanych wyżej czynów z burmistrzem miał współdziałać Ryszard S., który był rzeczywistym beneficjentem wydawanych, korzystnych decyzji związanych z realizacją budowy hotelu – informuje prokuratura.

Sprawa dotyczy budowy hotelu, który, jak wynika z ustaleń śledztwa, nigdy nie powinien powstać w danym miejscu. Chodzi między innymi o to, że teren, na którym stanął jest objęty programem „Natura 2000”.

REKLAMA

Burmistrz usłyszał także zarzut przyjęcia korzyści majątkowej i obietnicy korzyści majątkowej. Miał także zataić w oświadczeniu majątkowym pożyczkę, którą otrzymał od jednego z przedsiębiorców.

Burmistrz i biznesmen to nie jedyne osoby, które usłyszały w tej sprawie zarzuty. Zarzuty usłyszeli także: Tomasz C., dyrektor jednego z wydziałów Starostwa Powiatowego w Kłodzku oraz Józef K., współpracownik Ryszarda S.. Obaj usłyszeli zarzuty przekroczenia uprawnień w celu osiągnięcia korzyści majątkowej. Zastosowano wobec nich dozór policji i poręczenie majątkowe.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 28 kwietnia 2023 10:05
`