Bukiet z Zamku Książ dla królewskich narzeczonych

2 maja 2018 14:47. Bukiet wykonany przez Tomasza Maxa Kuczyńskiego. Fot. użyczona / Zamek Książ

Tematy: 


Zamek Książ w Wałbrzychu przygotował specjalny bukiet gratulacyjny z okazji nadchodzącego ślubu brytyjskiego księcia Harry’ego z Meghan Markle. Niezwykłą kompozycję z róż, orchidei i eukaliptusa przygotował Mistrz Polski Florystów, Tomasz Max Kuczyński. Prezentacja bukietu zbiegła się z inauguracją XXX Festiwalu Kwiatów i Sztuki. Do 3 maja można go podziwiać w jednej z najpiękniejszych barokowych sal w Polsce, czyli w Sali Maksymiliana.

Do momentu wysyłki do Ambasady bukiet będzie prezentowany na honorowym miejscu w najpiękniejszej sali zamkowej czyli Sali Maksymiliana wraz z fotografią królewskich narzeczonych.

Związki zamku Książ w Wałbrzychu z brytyjskim dworem sięgają XIX wieku.  Jako pierwsza przedstawicielka brytyjskiego domu królewskiego gościła w Zamku w latach 60-tych XIX stulecia Wiktoria (Empress Vicky) , księżniczka Korony (córka królowej Wiktorii) i żona następcy tronu, a następnie cesarza Niemiec Fryderyka III. W 1906 roku podczas cesarskich manewrów gościli w Książu jeden z młodszych synów królowej Wiktorii, Artur Książe Connaught oraz jej dwie wnuczki: następczyni tronu Rumunii Maria i księżna Aleksandra von Hohenlohe-Langenburg, z domu księżniczki Edynburga.
 
W tym samym roku (a także w 1913) odwiedził Książ pierwszy Lord Admiralicji, późniejszy premier Winston Churchill, spowinowacony z ówczesną panią na zamku księżną Daisy von Pless (1873-1943). W trzecim dziś co do wielkości zamku w Polsce Daisy zamieszkała w lipcu 1892 i  prowadziła tu na wzór angielski szeroką działalność charytatywną i humanitarną. Spędziła tu z przerwami ponad 30 lat.  

REKLAMA

Ostatnim przedstawicielem brytyjskiej rodziny królewskiej, który odwiedził Książ (we wrześniu 1993 roku) jest wujek księcia Harry’ego i najmłodszy syn Elżbiety II, Jego Królewska Wysokość, Edward hrabia Wessex.

Autor bukietu, Tomasz Max Kuczyński jest absolwentem Akademii Marioli Miklaszewskiej w Warszawie, ukończył wiele kursów florystycznych u polskich i zagranicznych mistrzów. Posiada wykształcenie plastyczne, studiował także architekturę wnętrz. Startował w wielu konkursach, brał udział w wystawach.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 2 maja 2018 14:47
`