Dodano: 27 września 2021 12:17

Budżet partycypacyjny. Zostały 3 dni żeby zagłosować na podzamczański skatepark

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Tematy: 


Już tylko 3 dni zostały do tego, żeby zagłosować na podzamczański skatepark. – Postawmy na sport i wypoczynek na świeżym powietrzu – powiedział Dziennikowi Rafał Glapiński, były koszykarz Górnika, radny, inicjator pomysłu.

– Idea jest banalna. Chce, żeby młodzież miała miejsce do spotkań, do integracji. Nie mamy takiego miejsca otwartego, ogólnodostępnego, gdzie można pojeździć, poćwiczyć i po prostu posiedzieć. – mówi Rafał Glapiński.

SkatePark czyli miejsce przeznaczone dla amatorów rolek, hulajnóg czy specjalnych rowerów – z zabudowanymi na stałe przeszkodami i szykanami powstać miałoby pomiędzy ulicami Basztową a Blankową, na terenie gdzie kiedyś było boisko sportowe. Dziś teren to duża, zaniedbana, wykorzystywana przez właścicieli psów łąka.

REKLAMA

– Mamy dwa projekty – skatepark dla młodzieży i skatepark dla dzieci. Skatepark dla młodzieży to będzie, jeżeli się uda – to będzie miejsce dla bardzie zaawansowanych użytkowników. Miejsce, w którym będą trenowali, a może nawet przygotowywali się do jakiś zawodów. W tym roku pojawił się na olimpiadzie, więc jest to już sport olimpijski 

Drugi część to skatepark dla dzieci, przeznaczony dla najmłodszych, gdzie dzieci raczkują. To propozycja dla rodziców uczących swoje maluchy jazdy na rolkach czy na hulajnodze – miejsce, gdzie mogliby to robić w pełni bezpiecznie.

Oba projekty wyceniono na około 750 tysięcy. Jeśli zostaną zaakceptowane przez mieszkańców, na budowę takich miejsc przeznaczonych zostanie łącznie 1,5 miliona złotych. Głosować można do końca września przez stronę internetową Wałbrzyskiego Budżetu Obywatelskiego na projekty 4 i 6.

Warto dodać, że otwarty pod koniec 2019 roku niewielki skatepark w Głuszycy cieszy się ogromnym zainteresowaniem młodych ludzi.

– To był przysłowiowy strzał w dziesiątkę i z pewnością dobrze wydane pieniądze. Miejsce żyje, przyjeżdżają do nas dzieciaki nawet z Wałbrzycha – powiedział naszemu reporterowi burmistrz Głuszycy, Roman Głód.

Dzieci w skatetparku w Głuszycy. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Dzieci w skatetparku w Głuszycy. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Dzieci w skatetparku w Głuszycy. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

 

Postaw nam kawę na buycoffee.to

Zobacz także