Budowa S8. Jest decyzja środowiskowa dla kolejnego odcinka. Znamy przebieg trasy

18 listopada 2021 14:18. DK8 Wrocław - Kłodzko. fot. użyczone / Michał Soroko/GDDKiA

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad otrzymała decyzję środowiskową dla kolejnego odcinka przyszłej drogi ekspresowej S8. Chodzi o fragment z Ząbkowic Śląskich do Łagiewnik. Trasa na tym odcinku zrealizowana zostanie nowym śladem, po zachodniej stronie istniejącej drogi krajowej numer osiem.

Decyzja o środowiskowych uwarunkowaniach to bardzo ważny krok w realizacji inwestycji. Jej wydanie poprzedzone było szczegółową analizą różnych wariantów trasy z uwzględnieniem aspektów technicznych, środowiskowych, społecznych i ekonomicznych – informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

Planowana S8 na odcinku z Ząbkowic Śląskich do Łagiewnik będzie drogą dwujezdniową z dwoma pasami ruchu w obu kierunkach i pasami awaryjnymi. Ten fragment ma mieć blisko siedemnaście kilometrów i zostanie poprowadzony nowym śladem. Trasa będzie przecinać tereny gmin Ząbkowice Śląskie, Niemcza i Łagiewniki.

REKLAMA

Droga ekspresowa S8 poprowadzona zostanie po zachodniej stronie DK8 i tylko w niewielkim stopniu będzie wykorzystywać jej przebieg – informuje GDDKiA.

Na tym odcinku powstaną dwa węzły: Ząbkowice Śląskie Północ i Niemcza, dwadzieścia mostów, dwie estakady i dziewięć wiaduktów.

Cała S8 z Wrocławia do Kłodzka to trasa, która ma mieć blisko 80 kilometrów. Jej realizację podzielono na trzy odcinki: Kłodzko – Ząbkowice Śląskie, Ząbkowice Śląskie – Łagiewniki i Łagiewniki Wrocław.

 

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 18 listopada 2021 14:18
`